KHL: Petrohrad vyhral nad Jekaterinburgom a ťahá víťaznú sériu

NETKY.SK • 14 September 2017, 08:19 • 2 min

MOSKVA - Hokejisti Jokeritu Helsinki vyhrali v stredajšom stretnutí základnej časti KHL na ľade Admiralu Vladivostok 1:0 po predĺžení. Víťazný gól fínskeho klubu strelil v 62. minúte Mika Niemi.

Skvelý vstup do sezóny potvrdili hokejisti SKA Petrohrad, ktorí zdolali Avtomobilist Jekaterinburg 6:2 a natiahli víťaznú sériu od začiatku sezóny na 10 duelov. Bilanciou 2+2 sa blysol hviezdny útočník Iľja Kovaľčuk, ktorý je s bilanciou 11+4 druhým najproduktívnejším hráčom súťaže za Nigelom Dawesom z Barysu Astana (12+4). V drese hostí sa predstavil slovenský obranca Michal Čajkovský, ale nebodoval.

KHL - streda:

Amur Chabarovsk - CSKA Moskva 2:3 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 34. Vl. Ušenin, 56. Vj. Ušenin – 5. Burdasov, 27. Ničuškin, rozh. nájazd Kuzmenko

Admiral Vladivostok - Jokerit Helsinki 0:1 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Gól: 62. Niemi

Sibir Novosibirsk - Víťaz Podoľsk 4:5 (0:2, 3:2, 1:1)

Góly: 23. Polášek, 36. Koňkov, 40. Zackrisson, 50. Osnovin - 1. Makejev, 8. Mankinen, 30. Mozík, 38. Afinogenov, 57. Afinogenov

Lokomotiv Jaroslavľ - Metallurg Magnitogorsk 3:2 pp (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 19. Osipov, 32. Kadejkin, 65. Mosaljov - 11. Filippi, 31. Kazionov

HC Dinamo Minsk - Lada Togliatti 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Góly: 22. Lisovec, 27. Howden

Dinamo Moskva - Traktor Čeljabinsk 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Góly: 49. Alexejev - 13. Szczechura, 14. Gynge, 23. Polygalov, 60. Rybakov

SKA Petrohrad – Avtomobilist Jekaterinburg 6:2 (4:1, 2:0, 0:1)

Góly: 4. a 31. Kovaľčuk, 5. Barabanov, 10. Barabanov, 14. a 30. Gusev - 14. Paré, 51. Ščemerov