KHL: Marcel Hossa prispel gólom k výhre Dinama Riga

NETKY.SK • 16 November 2013, 09:06 • 2 min

MOSKVA - Hokejisti Dinama Moskva otočili aj zásluhou Dominika Graňáka zápas na ľade Metallurgu Novokuzneck a vyhrali 4:3 po predĺžení.

Obhajca Gagarinovho pohára prehrával v 32. min už 0:3, do konca riadneho hracieho času však vyrovnal a v predĺžení o zisku bodu navyše rozhodol Martiňš Karsums. Graňák bol s 20:22 min druhým najvyťaženejším hráčom Dinama, v 56. min vyrovnal na 3:3. Pre 30-ročného obrancu to bol druhý gól v sezóne. Prvý si pripísal ešte 23. septembra na ľade Slovana Bratislava. Novokuzneck prehral siedmykrát v rade.

Marcel Hossa gólom prispel k triumfu svojho zamestnávateľa Dinamo Riga nad Avangardom Omsk 3:1. Gól slovenského útočníka zo 43. min duelu sa v konečnom účtovaní ukázal ako víťazný. Obranca Jugry Chanty-Mansijsk Tomáš Starosta asistoval pri jedinom góle svojho mužstva na ľade HC Lev Praha. Jugra prehrala v českej metropole 1:2.

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Slovan Bratislava - Avtomobilist Jekaterinburg 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Góly: 42. Vondrka (Miklík), 50. A. Šťastný (M. Daňo, M. Bakoš), 60. Bližňák (Miklík, Vondrka) - 22. Malychin (Viklund, Lazarev)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Karabanov, Komarov - Kučava, Novikov (všetci Rus.), 10 055 divákov
Slovan: Janus - Škoula, Sersen, Sigalet, Kutlák, Štajnoch, Mojžíš - L. Hudáček, J. Mikúš, Bartovič - Miklík, Bližňák, Vondrka - Netík, Ölvecký, Kukumberg - M. Daňo, A. Šťastný, M. Bakoš
Avtomobilist: Kovář - Lepistö, Viklund, Megalinskij, A. Antonov, Gusev, Triamkin, Postnikov, Rybnickij - Lazarev, Malychin, Černov - Simakov, Jemelejev, Demagin - A. Stewart, Lewandowski, Jefimov - Deveaux, Streľcov, Golyšev

HC Lev Praha - Jugra Chanty-Mansijsk 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 29. Sekáč, 58. Oystrick - 8. Savinainen (STAROSTA)

Dinamo Riga - Avangard Omsk 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Góly: 9. Sotnieks, 43. MARCEL HOSSA, 60. Wilson - 59. S. Širokov

CSKA Moskva - Barys Astana 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Góly: 41. A. Radulov, 52. Zainullin, 60. I. Grigorenko

Neftechimik Nižnekamsk - Spartak Moskva 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)
Góly: 23. a 26. Berezin, 29. Mamašev, 33. Koukal, 51. Milovzorov

Metallurg Magnitogorsk - Donbas Doneck 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Góly: 47. a 56. Moziakin - 36. Dadonov

Salavat Julajev Ufa - Medveščak Záhreb 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Góly: 37. Mirnov, 56. Pihlström - 9. Cheechoo, 17. Jessiman, 36. Carle

Traktor Čeľabinsk - Dinamo Minsk 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 19. Bulis, 27. Glinkin, 47. Osnovin

Amur Chabarovsk - Ak Bars Kazaň 6:3 (3:1, 0:1, 3:1)
Góly: 9. a 60. Muršak, 15. Šiškanov, 20. Litovčenko, 48. Petružálek, 48. Lugin - 3. A. Svitov, 22. J. Medvedev, 55. Tereščenko

Vladivostok Admiral - Torpedo Nižnij Novgorod 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
Góly: 28. Pervušin, 29. Ugarov, 35. Gynge, 46. K. Sokolov, 55. Gračov

Sibir Novosibirsk - Viťaz Podoľsk 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Góly: 5. Lemťugov, 21. Kugryšev, 22. Enlund - 47. Makejev

Metallurg Novokuzneck - Dinamo Moskva 3:4 po predĺžení (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)
Góly: 11. Lalenkov, 20. Kosourov, 32. Byglazov - 38. a 44. D. Višnevskij, 56. GRAŇÁK, 64. Karsums