KHL: Lintnerov prvý gól v drese Dinama Minsk, Surový 0+1

NETKY.SK • 6 December 2013, 12:57 • 2 min

MOSKVA - Slovenský obranca v službách Dinama Minsk Richard Lintner si v piatok otvoril strelecký účet v prebiehajúcej sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Majster sveta z Göteborgu, ktorý sezónu začal v Dukle Trenčín a bieloruský tím posilnil na konci novembra, pomohol jedným gólom k víťazstvu Dinama na ľade Amuru Chabarovsku 3:2 po nájazdoch.

Po presilovkovom zásahu Lintnera, ktorému asistoval krajan Tomáš Surový, viedol tím vedený trénerom Ľubomírom Pokovičom v 45. minúte 2:0. Domáci však dokázali v závere dvomi gólmi vyrovnať a poslať duel do predĺženia. V ňom gól nepadol a tak prišli na rad samostatné nájazdy, v ktorých rozhodol o triumfe Dinama Geoff Platt. Lintner svoj nájazd v druhej sérii nepremenil.

Sumáre piatkových zápasov KHL:
Amur Chabarovsk - Dinamo Minsk 2:3 pp a sn (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 52. Muršak, 55. A. Loginov - 18. Irgl, 45. LINTNER (SUROVÝ), rozhodujúci sam. nájazd Platt

Admiral Vladivostok - Medveščak Záhreb 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 25. a 58. Cheechoo