KHL: Lev nadelil hokejistom Slovana vysokú prehru 7:0

NETKY.SK • 16 December 2013, 07:33 • 2 min

PRAHA - Hokejisti Slovana Bratislava utrpeli v nedeľňajšom zápase KHL v pražskej Tipsport aréne vysoký debakel od domáceho Leva 0:7. Hráči českého tímu tak v šiestom ostrosledovanom federálnom derby upravili vzájomnú bilanciu s "belasými" na 2:4.

Zverenci trénera Rostislava Čadu ťahali od začiatku za kratší koniec a od jednoznačne lepšieho súpera inkasovali už po 60 sekundách hry, keď mieril presne Sekáč. Do konca úvodného dejstva pridal druhý gól Novotný a kapitán domácich zvýšil v 25. minúte aj na 3:0. Do druhej prestávky pridal Lev ďalšie dva góly, pričom definitívne k.o. dal hosťom v 37. minúte Vrána, ktorý skóroval v oslabení o dvoch hráčov. V záverečnom dejstve pridali Pražania ešte dva presné zásahy z hokejok Oystricka a Ševca. Slovan, ktorý utrpel druhú najvyššiu prehru v KHL, za celý zápas vyslal na Vehanenovu bránku iba chudobných 14 striel, Lev na Janusa 42.

"Belasých" teraz čaká v KHL takmer dvojtýždňová pauza. Najbližšie sa predstavia v piatok 27. decembra na domácom ľade proti Neftechimiku Nižnekamsk, potom nasleduje päťzápasový trip na klziskách súperov.

Priebeh zápasu

Šieste federálne derby v KHL odštartovali domáci výborne, keď sa presadili už po 60 sekundách. Thörnberg našiel voľného Sekáča a ten otvoril skóre presnou strelou za Janusov chrbát - 1:0. Slovan odpovedal v 4. minúte, Vondrkova strela však trafila len pravú žŕdku Vehanenovej bránky. V ďalších minútach kontroloval hru Lev, hostia sa len veľmi ťažko dostávali cez stredné pásmo a nedokázali si vypracovať žiadne výraznejšie šance. V 8. minúte navyše chybovali pri rozohrávke vo vlastnom pásme a Janus musel zachrániť po Řepíkovej strele. Následne zlikvidoval aj pokus Ullströma a v 14. minúte ho zastúpil Šťastný, keď zabránil gólu po dorážke Thörnberga. O dve minúty neskôr sa však domáci presadili aj druhýkrát vďaka pohotovej strele Novotného - 2:0.

Slovan si v úvode druhého dejstva zahral presilovku, počas ktorej sa dostal aj do šancí, no Miklík ani Šatan nedostali puk za chrbát Vehanena. Naopak, Lev pridal v 25. minúte tretí gól aj s prispením Škoulu a Janusa. Najprv obranca hostí neubránil Novotného, ktorý zblízka vystrelil, brankár "belasých" síce jeho pokus zblokoval, no následne si vlastnou hokejkou zrazil puk pomedzi betóny do siete - 3:0. V 34. minúte Řepík tečoval strelu Nakládala a bolo 4:0 pre domácich. Lev na ľade jednoznačne dominoval a bol lepší vo všetkých herných činnostiach. Slovanistov neprebudila ani dvojminútová presilovka o dvoch hráčov, naopak, počas nej pokazili rozohrávku a Řepík v samostatnom úniku definitívne rozhodol o triumfe domácich - 5:0. V závere tretiny ešte Hudáček z uhla netrafil prázdnu bránku a na druhej strane Klepiš opečiatkoval žŕdku. Dominanciu domácich dokumentoval aj pomer striel. Kým Lev vyslal na Janusa za štyridsať minút 32 pokusov, Slovan na Vehanena len chudobných deväť.

Posledná tretina bola už exhibíciou domácich, ktorí nepoľavili a v 43. minúte viedli už 7:0. Najprv sa počas presilovky trafil od modrej Oystrick a o minútu neskôr pridal ďalší gól Ševc. Skóre mohol zvýšiť aj Zackrisson, ktorý však napálil len do žŕdky. Slovan v zostávajúcom priebehu už len vyhadzoval puky z vlastnej tretiny a nesnažil sa aspoň zmierniť vysoký debakel.

Lev Praha - Slovan Bratislava 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)
Góly: 1. Sekáč (Thörnberg, Němec), 16. Novotný (Mäenpää), 25. Novotný (Azevedo), 34. Řepík (Nakládal, Matai), 37. Vrána (Jaakola), 42. Oystrick (Mäenpää, Thörnberg), 43. Ševc (Cingel, Řepík). Rozhodcovia: Sjöqvist, Sergejev - Lazarev, Otmachov, vylúčení: 3:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 12.864 divákov

Zostavy:
Lev Praha: Vehanen – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Jaakola, O'Byrne, Mikuš, Nakládal – Azevedo, Novotný, Ullström – Sekáč, Zackrisson, Thörnberg – Ridderwall, Vrána, Klepiš – Matai, Cingel, Řepík

Slovan Bratislava: Janus - Škoula, Sigalet, Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, Brejčák, Luža - Miklík, Bližňák, Vondrka - Radivojevič, Ölvecký, Bartovič - Šatan, Šťastný, Hudáček - T. Mikúš, Matoušek, Bakoš - Daňo

Hlasy po zápase
Rostislav Čada, tréner Slovana (hcslovan.sk): "Dnes sme k prestížnemu zápasu nastúpili bez štyroch hráčov základnej zostavy a po piatich úspešných zápasoch, ktoré nás stali mnoho síl. To sa prejavilo najmä v pohybe a silových súbojoch jeden na jedného, ktoré sme prehrávali. Strácali sme veľa pukov v strednom pasme a umožňovali súperovi plynulý prechod do nášho pásma. Aby sme mohli dnes nastúpiť so šiestimi obrancami, museli sme povolať Sigaleta, ktorý týždeň netrénoval. Napriek tomu mužstvo bojovalo a snažilo sa o čo najlepší výsledok."
Jaroslav Janus, brankár Slovana: "Bol to podobný zápas ako v Jekaterinburgu. Absolútne sa nám nedarilo vzadu a už vôbec nie vpredu. Atmosféra bola super, ale náš výkon tomu nezodpovedal. Nevytvorili sme si žiadnu šancu. Neviem, čomu to pripísať, únava tam určite nebola. Ja sám nikdy neodídem z bránky, vážim si čas, kedy môžem chytať a snažím sa dochytať do konca. Bohužiaľ, dnes nám to vôbec nevyšlo a hrali sme naozaj zle."