KHL: Laco striedal v Novosibirsku v prvej tretine, Podhradský asistoval

NETKY.SK • 14 Február 2015, 10:33 • 2 min

MOSKVA - Hokejisti Admiralu Vladivostok vyhrali v piatkovom dueli KHL nad Salavatom Julajev Ufa hladko 6:2. Odplatili tak súperovi štvrtkovú prehru 1:3 z domáceho ľadu, keď o ich triumfe tentoraz rozhodla štvorgólová smršť v záverečných šiestich minútach tretej tretiny.

Iba jedenásť minút vydržal Ján Laco v bránke Barysu Astana v súboji na ľade Sibiru Novosibirsk. Po presných zásahoch Koskirantu v 4. a Šumakova v 12. minúte slovenského gólmana tréneri vystriedali za Pavla Polujektova. Barys napokon prehral 0:4 a v tabuľke Východnej konferencie zostal na siedmej priečke.

Slovenský obranca Peter Podhradský prispel asistenciou k výhre Lady Togliatti na ľade Ak Bars Kazaň 2:1. Po Podhradského prihrávke skóroval pri vlastnom oslabení Goľubov a v polovici stretnutia vyrovnal na 1:1. Víťazný gól padol z hokejky Strelcova v 45. minúte.

KHL - sumáre:
      Admiral Vladivostok – Salavat Julajev Ufa 6:2 (1:1, 1:1, 4:0)
      Góly: 8. Zubov, 25. Kolář, 55. Lisin, 56. Gynge, 58. Wandell, 59. Zubov – 16. Sjomin, 37. Koľcov

Metallurg Novokuzneck - Avangard Omsk 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
      Góly: 18. Fairchild, 25. Stoa - 3. Chomickij, 4. Gustafsson, 45. Paršin

Sibir Novosibirsk - Barys Astana 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
      Góly: 4. Koskiranta, 12. Šumakov, 56. a 57. Kopejkin

Avtomoblist Jekaterinburg - Neftechimik Nižnekamsk 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
      Góly: 18. Nesterov, 48. Popov - 3. Milovzorov, 38. Grigorenko, 55. Žukov

Metallurg Magnitogorsk - Traktor Čeľabinsk 2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
      Góly: 19. Platonov, 62. Batyršin - 20. Čistov

AK Bars Kazaň - Lada Togliatti 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
      Góly: 25. Kosticyn - 33. Goľubov (PODHRADSKÝ), 45. Strelcov

CSKA Moskva - Medveščak Záhreb 5:2 (0:2, 4:0, 1:0)
      Góly: 21. Da Costa, 22. Ľubimov, 24. Muršak, 32. Grigorenko, 59. Da Costa - 1. Pelletier, 5. Hedberg

Viťaz Podoľsk - HK Soči 1:5 (0:3, 0:2, 1:0)
      Góly: 58. Afinogenov - 3. Anisin, 5. Kosticyn, 13. Krikunov, 21. Petersson, 31. Sčastlivyj

Lokomotiv Jaroslavľ - Dinamo Moskva 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)
      Góly: 4. Holos, 20. Thörnberg, 28. Galimov, 48. Javerin - 27. Budkin, 50. Kokarev, 57. Mosaľov