KHL: Kazaň sa vrátila do boja o Gagarinov pohár, v Petrohrade vyhrala 2:1

NETKY.SK • 16 Apríl 2015, 08:28 • 2 min

PETROHRAD - Hokejisti AK Bars Kazaň sa vrátili do hry o Gagarinov pohár. V stredajšom treťom finálovom dueli play off celej KHL triumfovali na ľade SKA Petrohrad 2:1 a znížili stav série na 1:2. Dôležité víťazstvo hostí zariadil v 56. minúte Alexander Svitov.

Petrohrad vykročil za tretím víťazstvom v rade vo finálovej sérii úspešne, keď v 15. minúte otvoril skóre Tony Martensson. V druhej tretine, ktorá bola bohatá na gólové šanca na oboch stranách, sa skóre nemenilo, ale v tej tretej už áno. Najskôr v 47. minúte Jevgenij Medvedev prestrelil ľahkou strelou švihom od modrej všetko, čo mu stálo v ceste a štyri minúty pred koncom dokonal víťazný obrat Svitov. Jeho ďalší ľahký pokus prepadol Koskinenovi do bránky a vrátil Kazaň do hry o Gagarinov pohár.