KHL: Jurčina prispel gólom k triumfu Rigy na ľade Medveščaku Záhreb (6)

NETKY.SK • 21 Február 2015, 07:33 • 2 min

MOSKVA - Slovenský hokejový brankár Ján Laco ideálne ladí formu na blížiaci sa štart play off KHL. V službách Barysu Astana zneškodnil v piatok všetkých tridsať striel hráčov Metallurgu Novokuzneck a aj vďaka nemu triumfoval kazašský tím 2:0. V tabuľke Východnej konferencie mu dva zápasy pred koncom základnej časti súťaže patrí priebežná 5. priečka s trojbodovým náskokom na Traktor Čeľabinsk.

Asistencia slovenského reprezentanta Karola Slobodu nestačila Lade Togliatti k skalpu obhajcu Gagarinovho pohára. Metallurg Magnitogorsk mal od úvodu stretnutie pod kontrolou, a hoci sa domácim podarilo v 59. minúte dotiahnuť na rozdiel gólu, na stave 3:4 už nič nezmenili.

V záverečnom dueli piatkového programu zvíťazilo Dinamo Riga na ľade Medveščaku Záhreb 3:1. Lotyšský tím vykročil za víťazstvom už v prvej tretine, ktorú vyhral 3:0. Tretí gól hostí strelil v 12. minúte slovenský obranca Milan Jurčina. Domáci následne dokázali už len skorigovať stav stretnutia, úspešným strelcom ich jediného presného zásahu bol v 38. minúte Edwin Hedberg.

piatok - sumáre:

Barys Astana - Metallurg Novokuzneck 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Góly: 1. Bochenski, 10. Michailis

/J. LACO za domácich kryl všetkých 30 striel súpera/

Avangard Omsk - Sibir Novosibirsk 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Góly: 6. Schutz, 14. Popov, 42. Ljamin

Jugra Chanty-Mansijsk - AK Bars Kazaň 1:2 pp a sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 17. Buľanskij - 57. Lukojanov, roz. nájazd Mirnov

Lada Togliatti - Metallurg Magnitogorsk 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)

Góly: 40. Zaťovič, 56. Vorobjov (SLOBODA), 59. Strelcov - 9. Mozjakin, 19. Kamenev, 37. Mozjakin, 54. Platonov

Dinamo Minsk - Jokerit Helsinki 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)

Góly: 27. Cheechoo, 28. Linglet, 31. Linglet - 16. Hagman

Lokomotiv Jaroslavľ - Torpedo Nižnij Novgorod 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Góly: 1. Holos, 16. Holos - 22. Pepeľajev

HK Soči - Severstaľ Čerepovec 4:5 pp a sn (1:3, 0:1, 3:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 4. Ščastlivij, 45. Anisin, 49. Petersson, 50. Warn - 1. Kovyršin, 7. Bučnevič, 16. Kvapil, 25. Černov, roz. nájazd Kagarlickij

Neftechimik Nižnekamsk - Avtomobilist Jekaterinburg 4:5 (3:3, 1:2, 0:0)

Góly: 8. Polygalov, 12. Rybin, 20. Grigorenko, 30. Kulikov - 5. Palushaj, 6. Lazarev, 14. Rybakov, 25. Golyšev, 27. Nesterov

Atlant Mytišči - SKA Petrohrad 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 45. Levickij

Dinamo Moskva - CSKA Moskva 2:1 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 50. Cvetkov, 65. Jalasvaara - 16. Žarkov

Medveščak Záhreb - Dinamo Riga 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)

Góly: 38. Hedberg - 6. Saulietis, 7. Videll, 12. JURČINA