KHL: Gregorov Vladivostok uspel v Magnitogorsku

NETKY.SK • 9 Október 2014, 18:33 • 2 min

MOSKVA - Hokejisti klubu nadnárodnej KHL Admiral Vladivostok pod vedením slovenského kouča Dušana Gregora dosiahli vo štvrtok cenné víťazstvo 4:3 na ľade obhajcu Gagarinovho pohára Metallurgu Magnitogorsk.

Avtomobilist Jekaterinburg päť a pol minúty pred treťou sirénou ešte viedol doma nad Traktorom Čeľabinsk 2:0, napokon sa však musel uspokojiť s dvoma bodmi za víťazstvo 3:2 po samostatných nájazdoch.

CSKA Moskva si na svojom ľade poradil s nováčikom HK Soči vysoko 6:2, rozhodol už v prvých dvoch tretinách (4:0). Severstaľ Čerepovec mal v 12. min náskok 3:0, napokon však prehral s Viťazom Podoľsk 3:4, keď hostí naštartoval gól v oslabení v 13. min na 1:3.

Ak Bars Kazaň zvíťazil na klzisku Lady Togliatti 3:2 po predĺžení, keď prvý aj posledný gól duelu strelil Alexandr Burmistrov. Hostia majú z ostatných piatich vystúpení 14 bodov. Torpedo Nižnij Novgorod triumfovalo 3:1 nad Dinamom Moskva, má štvrtý trojbodový zápis za sebou.

Súhrn výsledkov - štvrtok:

Avtomobilist Jekaterinburg - Traktor Čeľabinsk 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 14. Simakov (Viklund), 50. Petružálek (Simakov, Lepistö), rozhodujúci sam. nájazd Petružálek - 55. Bulis (Martin Růžička), 58. Andrej Popov (Čistov, Kokujov)

Metallurg Magnitogorsk - Admiral Vladivostok 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Góly: 5. Platonov (Ch. Lee, Košečkin), 36. Jakuceňa (Osala, Paré), 58. J. Grigorenko (sam. nájazd) - 19. Lisin (Vladislav Ušenin, Viačeslav Ušenin), 24. Gynge (N. Bergfors, Byvaľcev), 28. I. Zubov, 43. Viačeslav Ušenin (sam. náj.)

CSKA Moskva - HK Soči 6:2 (2:0, 2:0, 2:2)
Góly: 10. S. Da Costa (Zajcev, Denisov), 10. Žarkov (Mišarin, Bondarev), 37. Grigorenko (S. Da Costa, A. Radulov), 38. Andronov (Arťuchin, Muršak), 50. Andronov (Muršak), 53. S. Da Costa (Kiselevič, A. Radulov) - 44. Emmerton, 59. Emmerton (Ľudučin)

Severstaľ Čerepovec - Viťaz Podoľsk 3:4 (3:2, 0:1, 0:1)
Góly: 3. Stoľarov (Bučnevič), 10. Berdnikov (Kvapil, Almqvist), 12. Mons (D. Kagarlickij, Černov) - 13. R. Horák, 18. Šitikov (M. Jakubov, Grišin), 38. Kousal (Klimontov, Šitikov), 53. Klimontov (Afinogenov)

Lada Togliatti - Ak Bars Kazaň 2:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 39. Mastriukov (Šarov), 57. Romanov (Barancev) - 2. Burmistrov (I. Nikulin), 36. Pesonen (Heshka), 63. Burmistrov (K. Petrov)

Torpedo Nižnij Novgorod - Dinamo Moskva 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Góly: 11. Galuzin (Hietanen, Valentenko), 18. Wolski (Salminen, Immonen), 60. Bernackij (Wolski) - 28. Pestunov