KHL: Dinamo Riga zdolalo CSKA Moskva so Staňom v bránke 4:3

NETKY.SK • 24 Október 2013, 08:34 • 2 min

MOSKVA - Hokejisti Barysu Astana zvíťazili v úvodnom stredajšom zápase KHL na ľade Amuru Chabarovsk 4:3. V ďalšom stretnutí prehral Avangard Omsk so slovenským obrancom Ivanom Barankom na ľade nováčika Admiralu Vladivostok 1:4.

V súboji slovenských obrancov uspel Kristián Kudroč zo Sibiru Novosibirsk, ktorý zdolal Jugru Chanty-Mansijsk s Tomášom Starostom v zostave vysoko 7:2. Slováci nebodovali. Jekaterinburg vyhral na ľade Novokuznecka 3:1.

Bars Kazaň rozhodol o víťazstve nad Donbassom Doneckom až v tretej tretine, keď jediný gól duelu strelil v 56. minúte Michail Varnakov. Domáci brankár Konstantin Barulin pochytal všetkých 32 striel hostí a pripísal si čisté konto. Jednu strelu na neho vyslal obranca Peter Podhradský, ktorý nastúpil v prvej formácii.

Torpedo Nižnyj Novgorod vyhralo nad Medveščakom Záhreb 2:1 po predĺžení, keď oba góly strelil poľský útočník Wojtek Wolski. V drese chorvátskeho tímu hral obranca Ivan Švárny.

Dinamo Moskva zdolalo doma Dinamo Minsk 4:0, čisté konto si za 24 úspešných zákrokov pripísal Alexander Lazušin. Na pravom krídle tretej formácie bieloruského tímu nastúpil Tomáš Surový a zaznamenal dve strely.

Hokejisti Dinama Riga zdolali CSKA Moskva 4:3. Domáci viedli 3:0, ale nakoniec rozhodli o víťazstve až v tretej tretiny zásluhou dvojgólového strelca Robertsa Bukartsa. V drese domácich mal jeden strelecký pokus Marcel Hossa, za hostí odchytal celý duel Rastislav Staňa a zaznamenal 19 úspešných zákrokov.

Sumáre stredajších zápasov KHL:

Amur Chabarovsk - Barys Astana 3:4 (2:1, 1:0, 0:3)
Góly: 9. Šiškanov, 19. Šiškanov, 28. Stepanov - 7. Antropov, 44. Bochenski, 52. Žailauov, 55. Antropov

Admiral Vladivostok - Avangard Omsk 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
Góly: 7. Nikitenko, 10. Ugarov, 14. Ternavskij, 32. Bortnikov - 48. Popov

Metallurg Novokuzneck - Avtomobilist Jekaterinburg 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Góly: 41. McLean - 21. Malichin z tr. strieľania, 51. Jemelejev, 60. Černov

Sibir Novosibirsk - Jugra Chanty-Mansijsk 7:2 (2:0, 2:2, 3:0)
Góly: 12. a 56. Lehterä, 18. Kopejkin, 33. Belov, 40. a 41. Kugrišev, 50. Monja - 21. Savinainen, 22. Sitnikov

Bars Kazaň - Donbass Doneck 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 56. Varnakov

Torpedo Nižnyj Novgorod - Medveščak Záhreb 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 35. a 61. Wolski - 46. Murley

Dinamo Moskva - Dinamo Minsk 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Góly: 40. Gorovikov, 42. Cvetkov, 54. Babenko, 56. Karsumš

Dinamo Riga - CSKA Moskva 4:3 (3:1, 0:2, 1:0)
Góly: 2. a 8. Szczechura, 9. a 47. Bukarts - 10. a 21. Mišarin, 37. Morozov.