KHL: Dinamo Riga podľahlo lídrovi Západnej konferencie CSKA Moskva 0:3

NETKY.SK • 21 Január 2015, 09:19 • 2 min

MOSKVA - Hokejisti Metallurgu Magnitogorsk zaznamenali štvrté víťazstvo v rade. V utorňajšom dueli KHL triumfovali na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg 2:1 po nájazdoch, hoci päť minút pred koncom tretej tretiny prehrávali 0:1.

O vyrovnanie sa postaral Jaroslav Chabarov a zisk dvoch bodov zariadil v rozstrele víťazným nájazdom Danis Zaripov. Obhajcovi Gagarinovho pohára patrí v tabuľke Východnej konferencie priebežná 3. priečka.

V boji o play off to dosiaľ nevychádza hokejistom Dinama Riga. Na ľade lídra Západnej konferencie CSKA Moskva nestrelili ani gól a prehrali 0:3. Slovenský reprezentant Milan Jurčina si v drese hostí odsedel dva dvojminútové tresty. Lotyšskému klubu patrí priebežná 10. priečka.

V prvom utorňajšom zápase zvíťazil Sibir Novosibirsk nad domácim Metallurgom Novokuzneck 5:2.

Sumáre KHL:
Metallurg Novokuzneck - Sibir Novosibirsk 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)
Góly: 25. Garifullin, 29. Mitriakov - 14. Ožiganov, 30. Šumakov, 32. Ožiganov, 52. Enlund, 55. Kopejkin

Avtomobilist Jekaterinburg - Metallurg Magnitogorsk 1:2 pp a sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 46. Lewandowski - 56. Chabarov, roz. nájazd Zaripov

Severstaľ Čerepovec - Jokerit Helsinki 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Góly: 33. Mons, 35. Kagarlickij - 22. Jaakola

HK Soči - Neftechimik Nižnekamsk 2:3 pp a sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 39. Krikunov, 45. Emmerton - 32. Ernone, 53. Jevsenjenkov, roz. nájazd Mnichovič

Lokomotiv Jaroslavľ - Traktor Čeľabinsk 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Góly: 60. Plotnikov

Torpedo Nižnij Novgorod - SKA Petrohrad 0:1 pp a sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
roz. nájazd Panarin

Dinamo Moskva - Lada Togliatti 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 57. Daugavinš - 25. Hunkes, 42. Belousov

Viťaz Podoľsk - Jugra Chanty-Mansijsk 3:4 pp (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 1. Kempe, 11. Semenov, 51. Kempe - 16. Gusev, 18. Maxwell, 38. Maxwell, 62. Gusev

CSKA Moskva - Dinamo Riga 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 12. Andronov, 28. Mamin, 44. Hjalmarsson

Medveščak Záhreb – Atlant Mytišči 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
Góly: 36. Flood, 40. Wright – 26. Babčuk, 34. Gilroy, 47. Laščenkov