KHL: Dinamo Moskva porazil Slovan Bratislava vysoko 7:2

NETKY.SK • 6 December 2014, 08:22 • 2 min
KHL: Dinamo Moskva porazil  Slovan Bratislava vysoko 7:2

MOSKVA - Hokejisti Slovana Bratislava nebodovali ani v druhom zápase na šiestom tripe v prebiehajúcej sezóne KHL. Dinamu Moskva podľahli vysoko 2:7, keď nezvládli úvodnú tretinu a prehrali ju 0:4. V tabuľke Západnej konferencie im patrí priebežná 12. priečka s osembodovou stratou na 8. miesto zaručujúce účasť v play off.

"Belasí" sa museli vyrovnať s absenciami zraneného Ladislava Nagya a potrestaného Jonathana Sigaleta, do zostavy sa ale vrátil Michal Vondrka. Podpriemerným výkonom však stratili zápas už v prvej tretine, vzchopili sa až po piatom údere na začiatku druhej časti. Dvoma gólmi zdramatizovali stretnutie, ale Dinamo ich umnou hrou v záverečnej tretine k ničomu nepustilo a svoj náskok zveľadilo.

Zverenci Petriho Matikainena zakončia kalendárny rok 2014 sedemzápasovou domácou sériou, ktorú otvoria už v pondelok o 19.00 h duelom proti Avangardu Omsk.

Dinamo Moskva - Slovan Bratislava 7:2 (4:0, 1:2, 2:0)
Góly: 7. Daugavinš (Gorovikov), 9. Karpov (Volkov), 14. Kokarev (Mosaľov), 19. Karpov (Volkov, Novák), 22. Cvetkov (Kokarev, Višnevskij), 44. Daugavinš (Novák), 51. Karsums (Karpov) - 32. Netík (Tičar, Jeglič), 36. Baranka (Sersen, Netík). Rozhodovali: Gofman, Žacharov - Parjonov, Sysujev, vylúčení: 4:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4672 divákov

zostavy:

Dinamo Moskva: Jeriomenko - Novák, Višnevskij, Korjagin, Jalasvaara, Sorovjov, Mironov, Osipov - Daugavinš, Gorovikov, Pestuško - Karsums, Volkov, Karpov - Kokarev, Cvetkov, Mosaľov - Soin, Babenko, Glazačev

Slovan Bratislava: Janus - Brejčák, Baranka, Starosta, Štajnoch, Sersen, Luža - Vondrka, Nedorost, Ružička - Murley, Surový, Bartovič - Netík, Tičar, Jeglič - Ölvecký, Bližňák, Šťastný

Len v úvodných dvoch striedaniach prvej tretiny zaskočili "belasí" svojho súpera, pokusy Nedorosta a Brejčáka však dostali do pohody domáceho brankára Jeriomenka. Systém hry Slovana sa postupne rúcal a gólové ťažisko sa presunulo pred Janusovu bránku. Ten na pokus Cvetkova zo 4. minúty ešte dokázal reagovať, následne však namiesto úspešných zákrokov len lovil puky zo svojej siete. V 7. minúte ponúkol Štajnoch nepresnou prihrávkou domácim možnosť prečíslenia, Gorovikov prihral Daugavinšovi a ten prestrelil Janusa - 1:0. Už o dve minúty neskôr sa obrana "belasých" prizerala súhre Volkova s Karpovom, druhý menovaný sa natlačil pred bránkovisko a puk sa v skrumáži od hokejky Starostu odrazil do siete. Slovanu nepomohol ani oddychový čas a tak pykal tretíkrát. Štvorica brániacich hráčov dovolila Mosaľovovi z rohu klziska nájsť Kokareva, ktorý strelou z ľavého kruhu rozvlnil sieť. Hostia sa nedokázali postaviť na nohy a skóre prvej tretiny uzavrel poľahky do odkrytej bránky Karpov.

Potrebný impulz im nedodala ani prestávka a 66 sekúnd po návrate z kabín si na pravom kruhu nikým nekrytý Cvetkov vychutnal Janusa. Až za stavu 5:0 pre domácich Slovan začal hrať hokej. Pocítil to aj Jeriomenko, ktorý v 27. minúte vyriešil zakončenie Ružičku a o minútu neskôr aj únik Jegliča. Slovanu sa napokon podarilo znížiť v 32. minúte. Ukážkový prechod do útočnej tretiny predviedlo trio Jeglič - Tičar - Netík s presnou koncovkou tretieho menovaného do odkrytej bránky. Náskok Dinama mohol opäť zvýšiť Karsums, ale zaváhanie Janusa nepotrestal. Slovan následne dostal možnosť 80-sekundovej presilovky 5 proti 3 a radoval sa druhýkrát, keď Baranka od modrej prestrelil Jeriomenka.

Dinamo však výraznejšiu drámu nepripustilo a už na začiatku 44. minúty poistil triumf svojím druhým gólom v zápase z dorážky Daugavinš. Slovan zbrane nezložil, ale proti umnej hre súpera sa ťažko vracal do zápasu. Domáci dohrali zápas bez väčších problémov, navyše v 51. minúte prikrášlil vedenie Karsums šťastným tečom Karpovovej strely od modrej.

Petri Matikainen, tréner Slovana (hcslovan.sk): "Ťažká a vysoká prehra, je mi ľúto našich fanúšikov, tých doma, ale aj niekoľkých, ktorí boli tu v Lužnikách. Odohrali sme zlú prvú tretinu, spravili sme fatálne chyby a štyrikrát inkasovali. V druhej tretine sme sa zlepšili, boli sme aktívnejší, výsledkom boli aj dva naše góly, no to bolo z našej strany bohužiaľ všetko. Dinamo hralo výborne celý zápas, skvele korčuľovali, vytvárali si dostatok šancí a tlačili sa dobre do priestoru brány."