KHL: Astana s brankárom Lacom zdolala Spartak Moskva 4:3 po predĺžení

NETKY.SK • 27 Október 2015, 09:26 • 2 min

MOSKVA - Hokejisti Sibiru Novosibirsk triumfovali v úvodnom pondelňajšom dueli KHL na ľade Metallurgu Novokuzneck 2:1. Tesným víťazstvom si upevnili postavenie lídra Východnej konferencie, Metallurg je na poslednej 14. priečke.

Barys Astana si poradil s moskovským Spartakom 4:3 po predĺžení. Slovenského gólmana Jána Laca prekonali počas 97 sekúnd Konstantin Glazačev, v presilovke z ľavého kruhu Hleb Klimenko a do prázdnej bránky doklepol Casey Wellmann. Domáci sa však z tejto ľadovej sprchy spamätali a do konca riadneho hracieho času stihli zásluhou Mika Lundina a Kevina Dallmana vyrovnať na 3:3. V predĺžení rozhodol o osude stretnutia Trjasunov.

pondelok - sumáre: Metallurg Novokuzneck - Sibir Novosibirsk 1:2 (0:0, 1:0, 0:2) Góly: 29. Kazakov - 50. Vorošilo, 59. Bobrov

Avangard Omsk – SKA Petrohrad 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

Góly: 43. Sobotka – 13. Koskiranta, 46. Dadonov, 47. Kutejkin, 51. Lindström

Barys Astana – Spartak Moskva 4:3 pp (1:0, 1:3, 1:0 – 1:0)

Góly: 1. Puškarjov, 36. Lundin, 42. Dallman, 62. Trjasunov – 31. Glazačev, 32. Klimenko, 32. Wellman

Metallurg Magnitogorsk – Amur Chabarovsk 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Góly: 6. Mozjakin, 8. Osala, 46. Kosov

Salavat Julajev Ufa – Admiral Vladivostok 5:6 (2:3, 2:2, 1:1)

Góly: 9. D. Makarov, 17. Nesterov, 23. D. Makarov, 34. Loginov, 45. Omark – 5. Sajustov, 10. Blum, 11. K. Makarov, 23. Blum, 28. Bartulis, 57. Gorškov

CSKA Moskva – Severstal Čerepovec 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)

Góly: 3. Ľubimov, 11. Radulov, 35. Platt, 36. Mamin, 43. Kvartaľnov, 44. Platt, 51. Radulov – 33. Chochlov