Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
11. apr. 2021Július
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
11.01.2021 10:18 Zaujímavosti
Keď na toto zabúdame, vznikajú len problémy
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.01.2021 10:18 Zaujímavosti

Keď na toto zabúdame, vznikajú len problémyPamäť zrejme nikomu neslúži tak, aby sem-tam nevznikala sťažnosť.


Zabúda sa takmer každý deň - nespomenie sa na čas stretnutia, na výročie či inú významnú udalosť, na najbližší plán a kadečo iné.

 

Našťastie, doba vymožeností to zariadila tak, že si človek môže poznačiť čokoľvek, a to buď do telefónu, alebo iného inteligentného zariadenia, ktoré mu pripomenie všetko v najsprávnejšom okamihu.


Najlepší orgán
Aj tak však existuje spoľahlivý orgán, do ktorého sa zapisuje to najpodstatnejšie. Je ním, samozrejme, ľudské srdce, a to bez ohľadu na to, ako nadnesene to vyznieva.

 

Veď sa stačí zamyslieť a spýtať sa samého seba. Ako je možné, že nikdy nikto nezabudol, koho ľúbi? Čo rozum nevie, srdce pripomenie.

 

Tragédia
Úspešná speváčka známa vo svete kresťanskej hudby, Kari Jobe, sa stretla s tragédiou tvárou v tvár.


Stalo sa tak prostredníctvom jej sestry, ktorej dieťatko zomrelo. Kari sa ocitla na dne, a to nielen pre smútok vyplývajúci zo smrti netere, ale aj z neustále narastajúceho strachu.

 


Jej obava ju oberala o radosť, nedovoľovala jej dýchať. Začala sa nadmieru obávať aj o zvyšok rodiny, najmä o svoje deti.

 

„To obdobie ma úplne paralyzovalo, dostala som sa na kolená," spomína si Kari na neľahkú cestu, ktorú musela absolvovať.

 

Reštart
Ako čas plynul, jej sestra sa pod vplyvom vzťahu s Bohom čoraz viac približovala k uzdraveniu. Jej duša sa obnovovala, a keď to Kari pozorovala, prežívala čosi podobné.


„Nikdy nezabudnem, ako Boh neustále opakoval jednu frázu v mojom vnútri. Hovoril mi, moja prirodzenosť je dobrá," vracia sa do minulosti speváčka, ktorej skúsenosť sa preniesla aj na album.


Je na ňom totiž zastúpená pieseň, ktorej text upozorňuje, že Boh je dobrý, je to jeho prirodzenosť.


Akonáhle sa na to zabúda, vzniká problém. Preto je nevyhnutné pripomínať si to a zapísať tak hlboko do srdca, že ani vek a ani čokoľvek iné, to odtiaľ nevymažú.

 


Pesnička je ako pohladenie, jej slová dodávajú nádej a silu. Je o Bohu, ktorý prináša svetlo tomu, kto má zlomené srdce a nádej komukoľvek, kto stratil smer. Robí to preto, lebo je to jeho prirodzenosť. Je jednoducho dobrý.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok