Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
6. júl. 2020Patrik
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Rusko sa vyjadrilo, že vinu za kontamináciu v rope nesie spoločnosť Transnefť.
Rusko sa vyjadrilo, že vinu za kontamináciu v rope nesie spoločnosť Transnefť.
11.06.2019 10:56 Ekonomika
Každá spoločnosť, ktorú zasiahla kontaminovaná ropa, bude s Ruskom rokovať samostatne
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.06.2019 10:56 Ekonomika

Každá spoločnosť, ktorú zasiahla kontaminovaná ropa, bude s Ruskom rokovať samostatneMOSKVA - V súvislosti s kontaminovanou ropou, ktorá bola transportovaná v priebehu apríla do Európy cez ropovod Družba, bude Rusko rokovať o odškodnení s každou spoločnosťou zvlášť. Uviedol to zástupca ruského ministra energetiky Pavel Sorokin.


Po odhalení nadmerného množstva organických chloridov, museli byť dodávky v apríli zastavené. Cez Družbu sa do Európy prepravuje denne milión barelov ropy, čo je v prepočte 159 miliónov litrov. Prevádzkovateľ ropovodu spoločnosť Transnefť uviedla, že cez Družbu pretiekli 3 milióny ton, čo je takmer 22 miliónov barelov, kontaminovanej ropy. Podľa francúzskeho koncernu Total a ruskej firmy Lukoil kompenzácia za barel znečistenej ropy by mala byť okolo 15 USD.

 

 

Bielorusko odhaduje, že objem kontaminovanej ropy mohol dosiahnuť až 5 miliónov ton, čo zodpovedá mesačnému vývozu cez tento ropovod. Nie všetko však bude predmetom kompenzácie. Sorokin, ktorý vedie rozhovory v mene ruského ministerstva energetiky, sa ohľadom odškodného vyjadril nasledovne: "Každá (spoločnosť) má svoju vlastnú situáciu. Existujú rôzne schémy pre ropu dodávanú potrubím a náklady s tým spojené."

 

 

Pri kompenzácii sa bude brať do úvahy čas potrebný na zmiešanie znečistenej ropy s čistou surovinou, aby hladiny chloridov dosiahli povolené limity, ako aj náklady na skladovanie, prepravu a iné výdavky. Sorokin taktiež pripomenul, že "žiadni zahraniční odberatelia ruskej ropy zatiaľ nevypočítali presnú sumu kompenzácií, ktorú požadujú."

 

Podľa Ruska by odškodnenie mala zaplatiť spoločnosť Transnefť a nie štát. Zatiaľ, čo krajina odškodní producentov ropy za ich straty spôsobné kontamináciou, ropné spoločnosti by mali zase hovoriť so svojimi zákazníkmi o stratách v rámci dodávateľského reťazca.

 

 

Sorokin sa vyjadril, že "Rusko odčerpá ropu späť cez prístav Usť-Luga v Baltickom mori v priebehu dvoch týždňov." Táto kontaminovaná ropa je zatiaľ uskladnená v rafinérii Naftan v Bielorusku. Niektoré ruské prístavy, ktoré kríza pôvodne nezasiahla, zaznamenali nárast hladín chloridov, pretože Rusko rozriedilo znečistenú ropu čistou, aj keď v rámci povolenej úrovne.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Открытое обращение Уважаемые партнёры, коллеги! Мы являемся открытой компанией и считаем необходимым прокомментировать появившуюся информацию в отношении председателя Совета директоров компании. Мы подтверждаем факт проведения оперативно-следственных мероприятий. В случае необходимости мы готовы оказать любое посильное содействие правоохранительным органам. Объявление процессуальных действий по отношению к акционеру, безусловно, не скажется на экономической политике компании. Диалог ведётся в юридическом поле. За более подробной информацией следует обратиться к адвокату, сопровождающему ситуацию. Сообщаем также, что операционная деятельность компании осуществляется в штатном режиме, обязательства выполняются в полном объёме. Выполнение обязательств по отношению к нашим партнёрам и клиентам остаётся наиважнейшим приоритетом компании. #устьлуга #компанияустьлуга #израйлит

Príspevok, ktorý zdieľa ОАО "Компания Усть-Луга" (@ust_luga),

 

Znečistená ropa môže poškodiť rafinérske zariadenia, ale nemá vplyv na ropné produkty ani na konečných užívateľov, ako sú motoristi. Sorokin uviedol, že "obnovenie dodávok ropy cez Družbu na predkrízové úrovne závisí od prebiehajúcich rozhovorov medzi kupujúcimi a predávajúcimi, ale ministerstvo energetiky očakáva úplné obnovenie v pomerne blízkej budúcnosti."

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  TASR, InstagramNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok