Kazachovia s ďalšou prehrou, Fínom však vzdorovali

NETKY.SK • 19 Máj 2014, 18:35 • 2 min

MINSK - Hokejisti Kazachstanu nevyhrali na majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku ani jeden zápas.

Vo svojom pondelkovom poslednom vystúpení nestačili už istí zostupujúci do A-skupiny I. divízie MS na Fínov, ktorým podľahli 3:4. Severania za outsiderom zaostávali 1:2, ale zvrátili nepriaznivý vývoj vo svoj prospech. Fíni musia teraz čakať na ostatné tímy, keďže majú odohrané o dva zápasy viac než Bielorusi aj Lotyši.

Výsledok - B-skupina (Minsk Arena):
Kazachstan - Fínsko 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)
Góly: 15. Rymarev (Poliščuk, Krasnoslobodcev), 16. Poliščuk (Rymarev, Krasnoslobodcev), 60. Romanov - 8. Palola (Lehterä, Komarov), 20. Lehterä (Karalahti), 28. O. Jokinen (Kontiola, Mäntylä), 40. Immonen (O. Jokinen, Jormakka)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Nord (Švéd.), Patafie (USA) - Dehaen (Fr.), Kilian (Nór.)

Tabuľka B-skupiny:
1. Rusko     6 6 0 0 0 29:6 18 - istý postup do štvrťfinále
2. USA     6 3 1 0 2 22:19 11 - istý postup do štvrťfinále
3. Fínsko 7 3 1 0 3 18:15 11
4. Bielorusko     5 3 0 0 2 14:14 9
**************************************************************************************
5. Lotyšsko 5 3 0 0 2 17:18 9
6. Švajčiarsko     6 2 0 1 3 16:19 7
7. Nemecko 6 1 1 0 4 9:18 5
8. Kazachstan 7 0 0 2 5 16:32 2 - istý zostup do A-skupiny I. divízie MS

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.