Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. okt. 2020Dobromila
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
19.11.2013 15:08 Domov
Kauza Bonano: Justičný Oskar chce vysúdiť od vydavateľstva Ringier milión
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.11.2013 15:08 Domov

Kauza Bonano: Justičný Oskar chce vysúdiť od vydavateľstva Ringier milión



BRATISALVA – Vydavateľstvo Ringier Axel Springer bude v kauze právnického stretnutia v kaviarni Bonanno v Rajeckých Tepliciach čeliť ďalšej, v poradí deviatej žalobe.


Žalobu na ochranu dobrého mena a náhradu nemajetkovej ujmy vo výške milión eur podalo tentoraz občianske združenie (OZ) Justičný Oskar, ktoré v Bonnane usporiadalo pre svojich členov na jeseň 2010 ustanovujúcu schôdzu. TASR o tom dnes informoval podnikateľ a organizačný manažér združenia Štefan Comorek. Žalobu združenie podalo približne pred troma mesiacmi na Okresný súd Bratislava II. Podľa jeho slov veľa osôb a organizácií, ktorým malo združenie poskytovať právne poradenstvo v občiansko-právnych sporoch, poradenstvo napokon odmietlo a to na základe negatívnych informácií, ktoré odzneli na margo OZ Justičný Oskar v súvislosti s uvedeným stretnutím v kaviarni. Malo ísť o poskytovanie poradenstva v sporoch vedených s médiami za uverejnenie nepravdivých informácií. "Združenie týmto prišlo o nemalé finančné prostriedky a to rádovo v státisícoch eur," zdôraznil ďalej Comorek. Zástupca vydavateľstva Ringier Róbert Bános dnes nevedel, akú sumu bude združenie na súde požadovať. So spisom by sa mal oboznámiť v stredu 20. novembra.

Ringier Axel Springer čelil doteraz dovedna ôsmim žalobám na ochranu osobnosti od právnikov, ktorí sa mali zúčastniť na stretnutí členov OZ Justičný Oskar v októbri 2010. Medzi nimi sú štyria sudcovia Najvyššieho súdu SR a bývalý zastupujúci šéf prokuratúry Ladislav Tichý. Žaluje aj podnikateľ Comorek a v jeho prípade Okresný súd Bratislava II za dva roky nevytýčil ani jedno hlavné pojednávanie. Spolu žiadajú náhradu nemajetkovej ujmy vo výške 940.000 eur. Žalobu podal aj právnik Tibor Péchy, ktorý má na zverejnených fotografiách modré slúchadlá a atrapu samopalu. Tým údajne nápadne pripomína a zosmiešňuje Ľubomíra Harmana, ktorý v lete 2010 zavraždil v bratislavskej Devínskej Novej Vsi sedem ľudí. Všetky žaloby pojednávajú rozliční sudcovia Okresného súdu Bratislava II.

Na tomto nižšom bratislavskom súde v pondelok 18. novembra pokračoval proces, v ktorom žaluje vydavateľstvo Ringier Axel Springer sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Michalík, ktorý požaduje náhradu nemajetkovej ujmy vo výške 100.000 eur. Na pondelkové pojednávanie boli predvolaní traja svedkovia, exminister vnútra Daniel Lipšic, bývalý zastupujúci šéf prokuratúry Ladislav Tichý a podnikateľ Comorek, ktorého manželka je majiteľkou Bonanna. Všetci traja sa na proces dostavili, pričom dvaja zo svedkov - Comorek aj Tichý žalujú rovnako vydavateľstvo v tejto kauze pred inými sudcami Okresného súdu Bratislava II.

"Videl som právnika Tibora Péchyho, ako čakal na prichádzajúcich so smiechom. Videl som, že má slúchadlá na ušiach, nevykrikoval však žiadne heslá a boli sme na súkromnom pozemku. Alkohol sme požívali minimálne, maximálne deci vína a nepadlo tam ani slovo o Harmanovi a nekonali sa žiadne neprístojnosti. Právnikovi Péchymu sme odovzdali plaketu a sošku a vonku odhalili tabuľu za jeho celoživotnú činnosť. Celý večierok sa ukončil približne o 19.30 h. V interiéri je zavesených sedem samopalov na bežných držiakoch, sú tam aj rozličné čiapky, chrániče sluchu a iné doplnky," povedal v pondelok okrem iného Comorek. Dodal, že on osobne robil svojím fotoaparátom záznam z večierka. Nevie, akým štýlom sa dostali k novinárom. Povedal, že nie je autorom jednej zo sporných fotografií, ktorú zverejnil denník Nový Čas. Celá séria článkov viedla podľa jeho názoru k politickej kompromitácii účastníkov večierka. "Kládol som si otázku, prečo toto vyšlo až po trištvrte roku a kto chcel komu tým ublížiť," dodal podnikateľ.

Najbližšie by sa malo v kauze Bonanno pojednávať vo štvrtok 21. novembra. Na tento deň je naplánovaný proces pred Okresným súdom Bratislava II, v rámci ktorého žaluje vydavateľstvo exnámestník generálneho prokurátora Tichý.



reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  Thinkstockphotos



Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok