Kanada zdolala Švédsko po predĺžení

NETKY.SK • 18 Máj 2014, 18:14 • 2 min

MINSK - Hokejisti Kanady si v sobotňajšom popoludňajšom súboji v základnej A-skupine na 78. majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku poradili s výberom Švédska 3:2 po predĺžení.

Reprezentácia z krajiny "javorového listu" otočila nepriaznivý vývoj skóre, keď po góloch Lindströma a Klasena prehrávala už 0:2. V 24. min skorigoval B. Schenn a na 2:2 vyrovnal Bieksa. Duel dospel do predĺženia, v ktorom o triumfe Kanaďanov rozhodol Ellis.

V Čižovka Arene úradujúci majstri sveta Švédi prehrali prvýkrát na tomto šampionáte. Obaja nedeľňajší súperi majú v tabuľke po 15 bodov a už istú účasť vo štvrťfinále.

Výsledok - A-skupina (Čižovka Arena):
Kanada - Švédsko 3:2 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 24. B. Schenn (Huberdeau), 28. Bieksa (Hodgson, Rielly), 63. Ellis (Brouwer, Scheifele) - 14. Lindstrom (Möller), 22. Klasen (Ekholm, Nyquist)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Olenin (Rus.), Rantala (Fín.) - Raming (Rus.), Suominen (Fín.)

8. Taliansko 6 1 0 0 5 5:20 3
Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.