Kanada zdolala Česko a postúpila do štvrťfinále

NETKY.SK • 12 Máj 2013, 22:11 • 2 min

ŠTOKHOLM - Hokejisti Kanady zvíťazili v nedeľňajšom popoludňajšom stretnutí na 77. majstrovstvách sveta nad výberom Česka 2:1 a majú už istotu postupu do štvrťfinále.

Zverenci trénera Lindyho Ruffa viedli v štokholmskej hale Globen presným zásahom Simmondsa z 12. min, na ktorý odpovedal ešte pred prvým klaksónom Koukal. Po bezgólovej druhej tretine naklonil misky váh na strany reprezentácie z krajiny "javorového listu" Skinner a na tento zásah už Česi nedokázali odpovedať.

Kanaďania vybojovali postupovú istotu aj pred domácich Švédov. Český výber si skomplikoval cestu do štvrťfinále, už v nedeľu večer im ju môže definitívne zahatať Nórsko prípadným triumfom v riadnom hracom čase nad Švajčiarskom.

Kanada - Česko 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Góly: 12. Simmonds (E. Staal, Robidas), 47. Skinner (M. Smith) - 18. Koukal (Hanzal, Hejda)
Vylúčení: 2:7 na 2 min, navyše: L. Schenn (Kan.) trest v hre za narazenie zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Johansson, Vinnerborg (obaja Švéd.) - Schrader (Nem.), Suominen (Fín.), 6117 divákov

8. Slovinsko 6 0 0 1 5 9:23 1

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.