Kanada zdolala aj Bielorusko a postúpila z 1. miesta

NETKY.SK • 15 Máj 2012, 12:19 • 2 min

Kanada zdolala aj Bielorusko a postúpila z 1. miesta - Hokej Kanadskí hokejisti zdolali v utorňajšom zápase na 76.

Kanadskí hokejisti zdolali v utorňajšom zápase na 76. majstrovstvách sveta Bielorusko 5:1 a do štvrťfinále postúpili z prvého miesta helsinskej A-skupiny. O ich súperovi sa rozhodlo v posledných dvoch zápasoch základnej fázy medzi Slovenskom a Francúzskom a USA so Švajčiarskom. Bielorusko obsadilo s tromi bodmi predposlednú siedmu priečku A-skupiny a s turnajom sa rozlúčilo.
      Bielorusi držali v prvej tretine s favoritom krok a aj keď inkasovali už v 3. minúte, do konca dejstva dokázali odpovedať. V druhej sa však ich herná koncepcia rozpadla, navyše doplatili na nedisciplinovanosť a Kanaďania im nadelili ďalšie tri góly. Postupne trafili Perry, Getzlaf a Nugent-Hopkins. V tretej časti pridal O'Reilly svoj druhý presný zásah a uzavrel skóre na konečných 5:1.
      A-skupina:
      Kanada - Bielorusko 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
      Góly: 3. O'Reilly (Ladd, Keith), 30. Perry (Getzlaf, Keith), 33. Getzlaf (Kane, Perry), 35. Nugent-Hopkins (Tavares, Sharp), 49. O'Reilly (Ladd) - 15. S. Kosticyn (Kovyršin, A. Kosticyn). Rozhodcovia: Jablukov (Nem.), Patafie (USA) - Puolakka (Fín.), Schrader (Nem.), vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Schenn a Methot 5+DKZ za narazenie na mantinel - A. Kosticyn 5+DKZ za narazenie na mantinel, Stasenko 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.
      Kanada: Ward - Keith, Bouwmeester, Phaneuf, Methot, Russell, Quincey, Schenn - Eberle, Tavares, Skinner - Perry, Getzlaf, Kane - Sharp, Nugent-Hopkins, Benn - Burrows, O'Reilly, Ladd - Purcell
      Bielorusko: Milčakov - Denisov, Korobov, Goroško, Kosťučonok, Černaok, Stasenko, Graborenko - Grabovskij, Kaľužnyj, Ugarov - S. Kosticyn, Kovyršin, A. Kosticyn - Meleško, Stas, Koľcov - Kitarov, Kolosov, Drozd