Kanada si bez problémov poradila s Talianskom

NETKY.SK • 16 Máj 2014, 18:02 • 2 min

MINSK - Kanadská hokejová reprezentácia si na svoje konto pripísala už štvrté víťazstvo na 78. majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku, keď v piatok popoludní zdolala výber Talianska 6:1.

V úvodnej časti hráči Kanady napriek prevahe strelili len jeden gól, no brankár Bellissimo v druhej dvadsaťminútovke inkasoval až štyrikrát a pred treťou tretinou ho nahradil Bernard. Talianom sa síce podarilo v 42. min skorigovať stav, no favorit si už víťazstvo bez väčších problémov ustrážil a urobil ďalší krok k postupu do štvrťfinále. Definitívnu bodku za duelom dal presný zásah B. Schenna v 57. min.

Po piatkovom súboji sa Kanada prebojovala na čelo tabuľky základnej A-skupiny pred Švédsko, Taliani sú zatiaľ na poslednej 8. pozícii.

Výsledok - A-skupina (Čižovka Arena):
Kanada - Taliansko 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)
Góly: 14. J. Ward, 22. Hodgson, 27. Chimera (J. Ward, Scheifele), 30. Turris (Matt Read), 37. Hodgson (B. Schenn, MacKinnon), 57. B. Schenn (Huberdeau, MacKinnon) - 42. Borrelli (Scandella, Trevor Johnson)
Vylúčení: 7:4 na 2 min, navyše: Ramoser (Tal.) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Gofman (Rus.), Piechaczek (Nem.) - Dehaen (Fr.), Raming (Rus.)

8. Taliansko 5 1 0 0 4 4:16 3

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.