Kanada prišla o 2-gólový náskok, ale napokon tesne vyhrala

NETKY.SK • 9 Máj 2015, 15:21 • 2 min

PRAHA - Reprezentácia Kanady má na 79. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Česku aj po svojom piatom vystúpení stopercentnú bilanciu.

Kanaďania sa v sobotu nečakane natrápili proti Francúzom, ktorých v stretnutí A-skupiny zdolali v Prahe tesne 4:3 a upevnili si líderskú pozíciu v tabuľke. Francúzski hráči zostávajú na 6. mieste.
Hokejisti krajiny javorového listu vstupovali do tretej tretiny s dvojgólovým náskokom 3:1, ale súperi v 47. min v priebehu 35 sekúnd nečakane vyrovnali. Kanadský tím napokon "vykúpil" presný zásah Jordana Eberleho v 50. min pri početnej výhode. Tie zužitkovali Kanaďania v sobotu tri, kým Francúzi skórovali len v jednej presilovke.

A-skupina (Praha):

Francúzsko - Kanada 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
Góly: 17. Desrosiers (Meunier, Auvitu), 47. Treille (Meunier), 47. D. Fleury - 12. Seguin (Spezza, Barrie), 13. Eberle (MacKinnon, Duchene), 38. Seguin (Spezza), 50. Eberle (Burns, Crosby)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Wehrli (Švaj.), Šindler (ČR) - Pihlblad (Švéd.), Šefčík (SR)

8. Lotyšsko 5 0 1 0 4 7:21 2

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.