Kamerun postúpil do finále APN po víťazstve nad Ghanou

NETKY.SK • 3 Február 2017, 09:27 • 2 min

FRANCEVILLE - Vo finále Afrického pohára národov sa stretnú futbalisti Egypta a Kamerunu. Vo štvrtkovom semifinálovom stretnutí zvíťazil Kamerun nad Ghanou 2:0.

O rozhodujúci zásah sa v 72. minúte postaral obranca Michael Ngadeu-Ngadjui. Ten využil po priamom kope chybu ghanského brankára, ktorý zle vybehol, a úspešnému pokusu nezabránil už ani obranca na bránkovej čiare. Poisťovací gól pridal v tretej minúte nadstaveného času Christian Bassogog. V základnej zostave Kamerunu sa opäť predstavil aj útočník Spartaka Trnava Robert Tambe. Ghana natiahla negatívnu sériu v záverečných fázach Afrického pohára národov, od roku 1982 prehrala už piaty semifinálový duel.

Finále je na programe v nedeľu 5. februára o 20.00 h.