Juventus má šancu na treble

NETKY.SK • 21 Máj 2017, 18:06 • 2 min

RÍM - Futbalisti Juventusu Turín si v nedeľu zabezpečili šiesty taliansky titul za sebou. Takáto šnúra sa v Serie A dosiaľ nikomu nepodarila, "stará dáma" ju spečatila nedeľňajším domácim triumfom 3:0 nad Crotone v predposlednom 37. kole.

V klubovej histórii ide o 33. ligovú trofej, AS Rím na druhom mieste zaostáva o štyri body napriek víťazstvu 5:3 na pôde Chieva Verona.

Mario Mandžukič otvoril skóre v 12. minúte, Paula Dybala do polčasu zdvojnásobil vedenie a Alex Sandro stanovil výsledok sedem minút pred vypršaním riadneho hracieho času. SSC Neapol zdolal v sobotu Fiorentinu 4:1 a je jeden bod za AS v boji o druhú priamu miestenku do skupinovej fázy Ligy majstrov.

Juventus získal v stredu Taliansky pohár po úspechu 2:0 nad Laziom Rím a dosiahol rekordné tretie domáce double za sebou. Stále má šancu na svoje premiérové treble, 3. júna si zmeria sily s Realom Madrid vo finále Ligy majstrov.

Góly: 12. Mandžukič, 39. Dybala, 83. Sandro

Sassuolo Calcio - Cagliari Calcio 6:2 (4:1)

Góly: 7. Magnanelli, 12. Berardi, 13. Politano, 34. Borriello (vlastný), 56. Iemmello (ź 11 m), 90. Matri

Udinese Calcio - Sampdoria Janov 1:1 (1:0)

Góly: 5. Thereau - 64. Muriel, ČK: 47. De Paul, 65. Danilo - 65. Muriel