Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. jan. 2022Drahomíra
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Legendárny spevák Jožo Ráž.
Legendárny spevák Jožo Ráž.
30.08.2021 10:34 Kultúra
Jožo Ráž: Teraz je vhodná doba modliť sa!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
30.08.2021 10:34 Kultúra

Jožo Ráž: Teraz je vhodná doba modliť sa!Legendárny slovenský spevák Jožo Ráž predstavil novú skladbu Ave Mária. Počas priameho prenosu z podujatia Slovenka roka v piatok 27. augusta. Skladbu venoval všetkým, ktorým bolo ublížené, ale aj tým, ktorí ubližovali a veria, že im bude odpustené.


 

Skladbu pripravil pred tridsiatimi rokmi dlhoročný spolupracovník skupiny Elán Pavol Jursa. „Vtedy som žil dosť búrlivý rockerský život so všetkým, čo k tomu patrí. Necítil som, že by bola vhodná doba na to, aby sme ju zverejnili,“ spomenul Jožo Ráž.

 

 

„Teraz je situácia veľmi vážna, ba až kritická, a mám pocit, že teraz je vhodná doba modliť sa.“ 

 

Prečítajte si: ROZHOVOR Patrik Herman: Kamarát ma na konkurz do Markízy doslova uniesol

 

Aranžmán skladby pripravil Peter Fambi Farnbauer pre jedného speváka, zbor, harfu, klávesy a gitaru. Text zodpovedá modlitbe Zdravas Mária v latinčine tak, ako je aj v Biblii. „Hudba je veľmi originálna. Vyšlo to krásne, inak to nevieme,“ povedal spevák, ktorý sa vyjadril aj k súčasnej pandemickej situácii: „To, čo nás postihlo, považujem za obrovské zlo a riziko, ktoré padá na celú civilizáciu. Mám dosť pesimistickú predstavu o tom, ako to bude pokračovať. Neviem, čo iné sa dá teraz robiť ako sa modliť.   To je celé.“

 

 

Vo videoklipe sa Ráž vracia cez archívne zábery do minulosti. Na záberoch vidieť jeho detské časy, časy mladosti a postupný prechod cez jeho rockerský život a ľudí, ktorí sú jeho neoddeliteľnou súčasťou. Kreatívny koncept videoklipu a réžiu mal v rukách Jozef Heriban. 

 

 

Videoklip sa začína venovaním v slovenčine: „Táto pieseň patrí všetkým tým, ktorým bolo ublížené, ale aj tým, ktorí ubližovali a veria, že im raz bude odpustené.“ Podľa Ráža si má každý nájsť v tomto venovaní to, čo je pre neho dôležité. 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Youtube okulture/ Netky KP

Foto:  FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok