Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. okt. 2020Demeter
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Spisovateľ Jozef Banáš
Spisovateľ Jozef Banáš
21.07.2020 21:00 Osobnosti
Jozef Banáš: Čím viacej padá politika do morálneho marazmu, tým viacej Štefánika potrebujeme
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.07.2020 21:00 Osobnosti

Jozef Banáš: Čím viacej padá politika do morálneho marazmu, tým viacej Štefánika potrebujemeSpisovateľ Jozef Banáš, ktorý napísal knihu o Milanovi Rastislavovi Štefánikovi, navštívil jeho rodisko Košariská aj v deň 140. výročia narodenia tohto slovenského velikána.


Aj 21. júl patrí k dôležitým dátumom Banášovho života, keďže na Kopaniciach strávil týždne písania knihy Prebijem sa! Tento deň je pre neho dôležitý. "U mňa osobne to rezonuje, pretože som o Štefánikovi napísal knihu," povedal bývalý politik a diplomat s nádejou, že politici si zo života slovenského dejateľa budú brať príklad. "Pevne verím, že politici si všimnú morálne a intelektuálne kvality tohoto muža, jeho hodnoty, ktorými sa riadil, pretože mám pocit, že čím viacej padá naša politika do nejakého morálneho marazmu, čo všetci vidíme, tak tým viacej Štefánika a jeho odkaz potrebujeme," prezradil bývalý poslanec Národnej rady Slovenskej republiky. Banáš vyzdvihuje aj jazykovú zdatnosť tohto diplomata a jeho prirodzenú osobnosť. "Keďže bol prirodzený komunikátor, mal prirodzenú charizmu, vedel úžasným spôsobom získavať a presviedčať ľudí," vysvetlil a dodal, že Štefánik sa ako multifunkčná osobnosť prejavil aj využitím politického diania v prospech Čechov a Slovákov. Doba ponúkla príležitosť na zmeny a on sa stal jej aktívnym spolutvorcom. "Veľkí ľudia sa rodia vo veľkých časoch. Keby nebola tá prvá svetová vojna, tak možno by bol pokračoval v dráhe astronóma a bol by pravdepodobne významný astronóm," doplnil absolvent zahraničného obchodu na Vysokej škole ekonomickej v Bratislave s tým, že Štefánik "mal veľmi silné národné cítenie, tak do toho zapojil všetky tieto jeho osobné vlastnosti, vrátane jazykovej výbavy".
Kniha Jozefa Banáša o diplomatovi, letcovi či astronómovi tento rok vyjde v srbskej i ruskej jazykovej verzii. Rok 2020 prinesie aj jej uvedenie na americký knižný trh.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky.sk Michal Albert

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
BANNER_13_REPLACE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok