Jokerit Helsinki - Slovan Bratislava 7:2 v European Trophy

NETKY.SK • 5 September 2011, 14:49 • 2 min

Jokerit Helsinki - Slovan Bratislava 7 2 v European Trophy - Hokej Hokejisti Slovana Bratislava sa v sobotu rozlúčili s účinkovaním na turnaji European Trophy vysokou prehrou 2 7 na ľade Jokeritu Helsinki. Belasí si tak decembrovú finálovú fázu nezahrajú,

Hokejisti Slovana Bratislava sa v sobotu rozlúčili s účinkovaním na turnaji European Trophy vysokou prehrou 2:7 na ľade Jokeritu Helsinki. Belasí si tak decembrovú finálovú fázu nezahrajú, keďže v tabuľke Východnej divízie obsadia prinajlepšom nepostupovú tretiu priečku, z ktorej ich ešte môže zosadiť fínska KalPa Kuopio.

sumár:
      Jokerit Helsinki - Slovan Bratislava 7:2 (1:1, 3:0, 3:1)
      Góly: 9. Pulkkinen (Lahti, Kerälä), 34. Hardt (Filppula, Eaves), 37. Eaves (Dehner, Filppula), 40. Rita (Hahl, Väänänen), 43. Mäki (Dehner, Nordlund), 47. Niemi (Filppula, Eaves), 60. Väänänen (Kerälä, Pulkkinen) - 15. Bulík (Štajnoch), 53. Šišovský (Ďatelinka, Cíger). Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1500 divákov.
      Slovan: Konrád (47. Pék) - Švarný, Dobroň, Ďatelinka, Bohunický, Jass, Štajnoch, Janík - Cíger, Kukumberg, Hudec - Bakoš, Macho, Bulík - Buc, Lipiansky, Hudáček - Šišovský, Kozák
      Jokerit: Kilpeläinen - Dehner, Nordlund, Eronen, Väänänen, Niemi, Klingberg, Kivistö, Ruuttu - Hardt, Filppula, Eaves - Lahti, Kerälä, Pulkkinen - Teräväinen, Hahl, Rita - Mäki, Heino, Tyrväinen

Obom mužstvám išlo v zápase o veľa. Domáci si chceli víťazstvom zabezpečiť účasť na decembrovom finálovom turnaji, Slovan bojoval o udržanie si postupovej šance. Lepšie začali hráči Jokeritu, ktorí v 9. minúte otvorili skóre zásluhou Pulkkinena tesne po návrate vylúčeného Ďatelinku z trestnej lavice - 1:0. Slovan odpovedal o šesť minút neskôr, keď v početnej výhode Bulík dorazil za chrbát brankára Kilpeläinena strelu Štajnocha - 1:1.
      Ďalšie góly padali až v druhej polovici prostrednej časti, všetky do bránky Konráda. Jokerit poslali do dvojgólového vedenia presilovkovými gólmi Hardt a Eaves, pričom v oboch prípadoch si odpykával trest obranca Jass. Tridsaťdeväť sekúnd pred druhou sirénou zvýšil už na 4:1 z pohľadu domácich Rita.
      Hostia nenašli na súpera účinný recept ani v záverečnej tretine. Už po troch minútach zvýšil Mäki na 5:1 a keď v 47. minúte Niemi pri avizovanom vylúčení jedného zo slovanistov pridal siedmy gól, Konráda nahradil Pék. V 53. minúte ešte Šišovský znížil úspešným tečom Ďatelinkovej strely od modrej čiary, konečnú podobu výsledku však dal v poslednej minúte Väänänen - 7:2. Slovan sa s prestížnym predsezónnym turnajom rozlúčil s bilanciou piatich víťazstiev, z toho dvoch po samostatných nájazdoch a troch prehier.