Jendrišek po synovej eskorte na trávnik ukončil gólové suchoty

NETKY.SK • 10 Máj 2016, 14:48 • 2 min

KRAKOV 10. mája (SITA) - Slovenský útočník v službách poľského futbalového klubu Cracovia Krakov Erik Jendrišek strelil v nedeľňajšom dueli 5. kola nadstavbovej skupiny o titul v rámci tamojšej najvyššej súťaže víťazný gól do siete tímu Lech Poznaň (2:0).

Dvadsaťdeväťročný rodák z Trstenej otvoril skóre v 14. min duelu, ukončil tak 726 minút trvajúcu sériu bez presného zásahu.

"Som veľmi spokojný s týmto zápasom. Po dlhšom čase sa mi podarilo streliť gól, dokonca v stretnutí s úradujúcim majstrom Poľska. Dosiahli sme skvelý výsledok, navyše ma na ihrisko pred zápasom vyprevadil môj syn," vyhlásil Jendrišek, ktorý zaznamenal v doterajšom priebehu ligovej sezóny 13 gólov. Priznal, že sa v tomto smere túži dostať na métu 15 zásahov. "Do konca zostávajú dva zápasy, zabojujem o tieto dva góly," nadviazal pre portál krakow.sport.pl člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie.

Cracovii patrí dve kolá pred koncom súťaže výborná 3. priečka, čo ju v tejto chvíli posúva do budúcosezónnej edície Európskej ligy. Krakovský klub si v minulosti európsku pohárovú scénu príliš neužil, dvakrát sa predstavil v Pohári Intertoto (1983, 2008). Podľa Jendriška však majú Krakovčania stále určite rezervy.

"V druhom polčase s Lechom bolo vidieť, že sme sa niektoré situácie snažili uponáhľať. Ak chceme hrať v európskych pohároch, musíme sa ešte veľa učiť," doplnil Erik Jendrišek.