Jendrichovský po prehre Košíc v Krakove: "Mali sme vyhrať"

NETKY.SK • 13 Október 2011, 19:36 • 2 min

Basketbalistky slovenského majstra Good Angels Košice vstúpili do nového ročníka Európskej ligy 2010/2011 prehrou na palubovke poľského klubu Wisla Can-Pack Krakov 45:52. Hostky držali krok s favoritom duelu do 16. minúty (18:19), potom ich zradila predovšetkým koncovka a v záverečnej desaťminútovke napriek obrovskej snahe už nemali dostatok síl na obrat.

V košickom drese sa blysla predsezónna posila Američanka McCrayová, ktorá zaznamenala 13 bodov, 5 doskokov a pridala aj asistenciu. Zverenky trénera Štefana Sviteka privítajú v stredu 19. októbra v 2. kole C-skupiny na domácej palubovke španielsky tím Rivas Ecópolis Madrid (19.00).

C-skupina:

Wisla Can-Pack Krakov - Good Angels Košice 52:45 (29:23)

Štvrtiny: 16:15, 13:8, 10:9, 13:13.

Najviac bodov: De Mondtová 15, Bjelicová 10, Powellová a Phillipsová po 8 - zostava a body Košíc: McCrayová 13, Vieruová 7, Pedersenová a Bojovičová po 5, Kupčíková 4 (Lawlessová 6, Jurčenková 4, Sverrisdottirová 1, Hricková 0, Némethová 0, Šalkauskeová 0). TH: 17/12-12/9, trojky: 4:2, osob. chyby: 18:21.

Úvodný dvojbodový zápis stretnutia zaznamenala hosťujúca Kupčíková, no poľský tím bleskovo vyrovnal - 2:2. Následne sa spoza trojbodového oblúka trafila Bojovičová a slovenský šampión vyhrával o tri body (5:2). V ďalšom priebehu sa súperi striedali vo vedení, avšak na konci 5. minúty zaznamenala druhú trojku domáceho tímu De Mondtová a upravila na 14:9. Hostky odpovedali po dvojbodových zásahoch Vieruovej a Kupčíkovej (13:14), vzápätí vyrovnala Lawlessová (15:15), no po desiatich minútach boli o jeden bod spokojnejšie hráčky Krakova - 16:15. Keďže sa do 13. minúty dokázali bodovo presadiť iba Sverrisdottirová s McCrayovou "anjelky" opäť naklonili misky váh na svoju stranu - 18:16. Poľský tím sa prebral až po oddychovom čase, po Powellovej a De Mondtovej šiestich bodoch otočil na začiatku 17. minúty vývoj stretnutia vo svoj prospech (22:18). Druhá menovaná bola pri streleckej chuti a jej následných päť bodov znamenalo, že domáci tím viedol už o deväť bodov 27:18. Toto vedenie si však neudržal, pretože 14 sekúnd pred koncom druhej desaťminútovky si na konto pripísala úspešnú trojku Pedersenová a znížila na polčasových 23:29 z pohľadu košického družstva. To sa strelecky trápilo aj v druhej polovici duelu a manko na súpera narástlo v 26. minúte už na rozdiel dvanástich bodov (25:37). Po tridsiatich minútach však svietil na ukazovateli skóre stav 39:32, keď sa v tíme Good Angels dokázala presadiť predovšetkým McCrayová (5 bodov). Tá istá hráčka znížila v 31. minúte na rozdiel piatich bodov 34:39 a o necelé dve minúty i na 36:41. Domáce hráčky však napriek obrovskej snahe súpera drámu nedopustili a zaslúžene dominovali po výsledku 52:45.

Daniel Jendrichovský, generálny manažér Good Angels Košice: "Je to obrovské sklamanie, napriek tomu, že sme boli veľmi dobre pripravení. Ubránili sme Wislu na 52 bodov, no so 45 bodmi sa zápas vyhrať nedá. S výnimkou McCrayovej v druhom polčase väčšina našich hráčok zlyhala práve na útočnej polovici. Podarovali sme súperovi veľmi lacné víťazstvo, mali sme jednoznačne vyhrať."