Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. feb. 2021Alexander
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Na naše otázky odpovedá hlavná aktérka tejto skladby, Jana Kirschner.
Na naše otázky odpovedá hlavná aktérka tejto skladby, Jana Kirschner.
10.02.2021 19:00 Domov
ROZHOVOR: Keby sa naskytla príležitosť na nejakú mini rolu v dobrom filme, asi by som neodmietla, tvrdí Jana Kirschner
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
10.02.2021 19:00 Domov

ROZHOVOR: Keby sa naskytla príležitosť na nejakú mini rolu v dobrom filme, asi by som neodmietla, tvrdí Jana KirschnerBRATISLAVA - Seriál Slovania sa odohráva sa v 7. storočí nášho letopočtu v Karpatskej kotline v čase pred spojením slovanských kmeňov. Titulnú skladbu naspievala Jana Kirschner, s ktorou sme sa o skladbe porozprávali.


Jedna z najrešpektovanejších slovenských interpretiek pred niekoľkými dňami vydala sprievodnú skladbu k seriálu Slovania. Tento výpravný slovenský seriál bude už na ja premiérovať na televízii Joj. Jana Kirschner v spolupráci so spevákom rusínskych ľudových piesní Štefanom Štecom a Wandou Adamik Hrycovou na skladbe Láska Neumiera získali už viac ako 120 tisíc pozretí. Pre našich čitateľov sme si pripravili krátky rozhovor týkajúci sa tejto skladby. Na naše otázky odpovedá hlavná aktérka tejto skladby, Jana Kirschner.

 

 

Ako dlho trvala celková tvorba skladby Láska neumiera?

 

Niekedy je to tak, že človeku to hneď príde a môže s tým pracovať, no v tomto prípade to bolo o niečo zložitejšie. Hneď po stretnutí  s Wandou som si niečo napísala a vymyslela melódiu, no musela som vymyslieť aj text a hudbu. To je pre mňa ideálny prípad, keď sa to u mňa stane naraz, keď nápady prídu spolu. Napísala som nejakú melódiu, ale v marci sa otočil svet hore nohami, takže vlastne to trvalo oveľa dlhšie ako som plánovala a mala v úmysle. Potom som sa k tomu vrátila až v máji. Dokonca som si myslela, že to ani nebude, pretože to nevyzeralo tak, že sa nám to podarí. Od začiatku to bolo také zaujímavé, pretože sa nám do cesty plietli prekážky. Pri nahrávaní musela  väčšina muzikantov nahrávať doma a nie v štúdiu, keďže sme všetci museli byt zavretí v našich krajinách. Skladbu sme si museli posielať hore dole. Nakoniec sa nám ju podarilo nahrať v júni. Keď prišiel ten nápad, bolo to celkom rýchle. Zložitejšie bolo nápad objaviť, uchopiť a dokončiť.

 

 

 

Prečo ste spočiatku mali obavu ohľadom toho, že titulnú skladbu k 
seriálu Slovania naspieva ženská interpretka?

 

Hneď na začiatku som mala pocit, že téma je dosť reprezentovaná mužmi, či už ide o hlavne postavy v seriáli, pretože po zhliadnutí pilotného dielu som mala pocit ze vlastne najhlavnejšie postavy sú muži, ale seriál sa pekne vyvíja, myslím si, ženy tam majú dôležitú úlohu. Obavy som nemala, mala som veľký rešpekt pred touto témo.  Myslím, že je to veľmi prirodzené. Nakoniec som tam aj tak cítila muža, keďže som k sebe zavolala Štefana Sveca, ktorý to skvele doplnil, mala som sa v tej skladbe o koho oprieť. Bolo to silný motív, nakoniec sme so Štefanom získali rovnováhu.

 

 

Nedostali ste aj ponuku zahrať si v tomto pripravovanom seriáli?

 

Nie, nedostala som ponuku zahrať si v tomto seriáli. Myslím, že sú tam iné geniálne herecké osobnosti, či už mužské alebo ženské. Zatiaľ by som sa radšej venovala hudbe. Nehovorím však nie, no neviem si to predstaviť, seriál je zatiaľ na dlho, no keby sa naskytla príležitosť na nejakú mini rolu v dobrom filme, asi už v tomto štádiu nepoviem nie. Je to už svet ktorý poznám aj vďaka písaniu textov pre filmy a seriály.

 

 

Nedočkal sa štáb nejakého postihu za to, že ste videoklip ku skladbe  Láska neumiera točili v Richmondskom parku bez povolenia?
 

Nie, našťastie. Vyzeralo to ako veľký risk, pamätám si,  že  sme tam len s maličkou dušičkou.  Ráno sme tam prišli s celou technikou, s kamerami a dymostrojom. Techniku sme do lesa niesli vo veľkej zime, bojovali sme s časom, pretože  sme museli stihnúť východ slnka. Občas sme po sebe pokrikovali, museli sme stihnúť. Bola to jednoducho naháňačka. Pokuta nás našťastie obišla.

 

 

Mali by ste záujem aj o ďalšie spolupráce s Wandou Hrycovou a Štefanom Štecom?

 

Určite áno. Myslím, že to nie je posledná spolupráca ani s Wandou, ani so Štefanom. Štefana si veľmi vážim, robí skvelú prácu, vyzná sa v nej, má úžasný hlas. Som veľmi rada, že sme sa vďaka tejto skladbe stretli a verím, že sa nám raz podarí odohrať túto skladbu live. Mohla by mať skvelú energiu,  bola by škoda to neurobiť. Viem si však predstaviť aj iný projekt. Čo sa týka Wandy, odkedy ju poznám robí skvelé veci, je to jedna šikovná žena, ktorá keď niečo zoberie do vlastných rúk, vždy to majstrovsky dokončí. Som veľmi rada, som nesmierne poctená, že som s ňou mohla pracovať na tomto projekte, ktorý dúfam, bude úspešný aj u divákovreklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Miloš Cíbik

Foto:  Charles Heales, Matúš BenceNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok