Jágr 668. gólom rozhodol v Edmontone, vyrovnal 10. miesto Robitailla

NETKY.SK • 7 Február 2013, 12:25 • 2 min

Jágr 668. gólom rozhodol v Edmontone, vyrovnal 10.

imgV troch zápasoch zámorskej NHL v noci na štvrtok potvrdil úlohu lídra Východnej konferencie Boston. V Montreale vyhral tesne 2:1, keď víťazný gól zaznamenal Čech David Krejčí, ktorý k nemu pridal aj asistenciu pri prvom. Slovenský kapitán "medveďov" Zdeno Chára bol najvyťaženejším hráčom svojho tímu, keď na ľade strávil 26:48 minút. Na svoje konto si pripísal dva plusové body a jednou strelou ohrozil domáceho brankára, ktorým opäť nebol Peter Budaj. Tomu zostalo len miesto na striedačke.
      Hviezdou večera v hale Rexall Place bol český útočník Jaromír Jágr, ktorý k asistencii v riadnom hracom čase pridal víťazný gól v predĺžení a Dallas Stars tak vyhral nad Edmontonom Oilers 3:2. Pre 40-ročného veterána to bol 17. gól v predĺžení v NHL. Pri oboch góloch olejárov bol ďalší český útočník Aleš Hemský. "Snažím sa presadiť v súboji jeden na jedného a strieľať v správny okamih. Ešte stále si musím zvykať, pretože v Európe sú širšie klziská a máte viac času na zakončenie. V NHL to je úplne odlišné, musíte páliť v správny čas," povedal Jágr, ktorý prispel ku štvrtej výhre Dallasu v rade 668. gólom v kariére. V historických tabuľkách kanonierov NHL tak Jágr vyrovnal zápis desiateho Luca Robitailla. Deviaty v celkovom poradí strelcov je Mario Lemieux (690 gólov), ôsmy Steve Yzerman nastrieľal gólov 692 a siedmy Mark Messier 694.
      Hokejisti Anaheimu Ducks zvíťazili v hale Pepsi Center nad domácim Coloradom Avalanche 3:0. Káčeri sa tak dostali do čela Pacifickej divízie a na druhé miesto v Západnej konferencii, pričom na vedúce Chicago strácajú tri body. Švédsky brankár Viktor Fasth mal 31 úspešných zákrokov a zaknihoval si tak prvé čisté konto v kariére. Tridsaťšesťročný obranca Sheldon Souray sa prezentoval asistenciou a jedným gólom, takže v kanadskom bodovaní má bilanciu 4+3. Jedným gólom k zdolaniu lavín prispel aj bývalý hráča Colorada Daniel Winnik, ktorého úvod skrátenej sezóny tiež zastihol v produktívnej forme. Na konte má totiž bilanciu päť gólov a tri asistencie.

Sumáre - NHL:
      MONTREAL - BOSTON 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
      Góly: 31. Subban - 41. Seguin, 43. Krejčí. Brankári: Price - Rask. Strely na bránku: 21:23. Diváci: 21.273.

COLORADO - ANAHEIM 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
      Góly: 7. Souray, 16. Koivu, 31. Beauchemin. Brankári: Varlamov - Fasth. Strely na bránku: 31:20. Diváci: 13.776.

EDMONTON - DALLAS 2:3 pp (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
      Góly: 24. Hemský, 48. Schultz - 34. Jamie Benn, 39. Roy, 62. Jágr. Brankári: Dubnyk - Lehtonen. Strely na bránku: 29:28. Diváci: 16 839.