Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
31. máj. 2023Petrana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračná foto
Ilustračná foto
25.05.2013 14:08 Zdravie
Invalidní dôchodcovia musia absolvovať pravidelnú lekársku prehliadku
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.05.2013 14:08 Zdravie

Invalidní dôchodcovia musia absolvovať pravidelnú lekársku prehliadkuBRATISLAVA - Sociálna poisťovňa zaznamenáva zvýšený záujem invalidných dôchodcov, ktorých zaujímajú dôvody vedúce k pozastaveniu vyplácania invalidných dôchodkov.


Poisťovňa preto upozorňuje, že ide o prípady, kedy si dôchodcovia na pošte neprevzali listovú zásielku zo Sociálnej poisťovne a následne sa nedostavili na kontrolnú lekársku prehliadku.

Po prvom predvolaní Sociálna poisťovňa posiela ďalšie výzvy na dostavenie sa na kontrolu posudkovým lekárom. Ak poberateľ invalidného dôchodku nereaguje ani na opakované výzvy a nepríde na kontrolnú lekársku prehliadku, Sociálna poisťovňa mu výplatu dôchodku zastaví. Kontrolné lekárske prehliadky invalidných dôchodcov, u ktorých je možná zmena zdravotného stavu, sa vykonávajú v závislosti od povahy, dynamiky a predpokladaného vývoja zdravotného stavu, spravidla do troch rokov. 

Sociálna poisťovňa preto upozorňuje poberateľov invalidných dôchodkov, aby si preberali oznámenia o predvolaní na kontrolné lekárke prehliadky. Bez absolvovania takejto prehliadky nie je podľa zákona možné invalidný dôchodok vyplácať. 

Sociálna poisťovňa k 31.12.2012 vyplácala spolu 227.801 invalidných dôchodkov. Z toho bolo vyplácaných 113.382 invalidných dôchodkov s mierou poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť do 70 % a ďalších 114.419 invalidných dôchodkov s mierou poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť nad 70 %.

Priemerný vyplácaný invalidný dôchodok (do 70 %) predstavuje 189,32 eura a invalidný dôchodok (nad 70 %) je 332,46 eura. V marci 2013 Sociálna poisťovňa vyplatila 228.914 invalidných dôchodkov v priemernej výške 267,62 eura. reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok