Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. nov. 2021Vratko
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Prokurátor a ja.
Prokurátor a ja.
15.10.2021 05:41 Kultúra
Intrigy, závisť a nenávisť, aj taký môže byť život prokurátora
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.10.2021 05:41 Kultúra

Intrigy, závisť a nenávisť, aj taký môže byť život prokurátoraBoj za spravodlivosť vôbec neprebieha romanticky sladko, hoc by nás nejedna rozprávka rada presvedčila o opaku. Občas si vyžaduje nadľudskú silu, niekedy aj schopnosť vedieť sa lakťami pretlačiť pomedzi nenávisť a korupciu a neraz sa dokonca zmieriť s pocitom, že tak či tak je snaha márna.


Prokuratúra je vec rozumu, veď ten, čo sa v nej pohybuje, musí poznať logiku a ňou vytvorené zákony. Nikto ale netvrdí, že prokurátor nemá srdce, a ak sa uprostred neho navyše odohráva najväčší a najzložitejší zápas o cit, ktorý je predmetom piesní a básní, vzniká celkom zaujímavá zápletka. Sara Mia Velinská, autorka románu Prokurátor a ja, ktorá si zatiaľ jedinou knihou stihla získať neochvejný obdiv čitateľa, vsadila na neodolateľnú kombináciu. Kto by sa už len odvážil namietať proti zamestnaniu, ktoré vytvára atraktívne prostredie, zakázanému vzťahu a intrigám, čo číhajú a číhajú, kým sa neuvidí, či sa hlavní hrdinovia nepoddajú?

 

 

Prokurátor


Nuž teda Andrej je prokurátor. Dá sa ho ale opísať aj oveľa svižnejšie a s použitím väčšej dávky fantázie. Je sebavedomý, ako sa na muža v jeho postavení sluší, tak správne drsný a ppôsobí potvorsky chladne. Pravda, inteligencia mu tiež nechýba a nedá sa uprieť, že jeho motívy, s ktorými sa horlivo púšťa do riešenia prípadov, sú čestné a vychádzajú zo správneho nastavenia hodnôt.

 

Prečítajte si tiež: To, čo sa zdá ako definitívny koniec, môže Boh zmeniť na veľkolepý začiatok


Môže sa pýšiť krásnou manželkou, ktorá mu nikdy nerobí na verejnosti hanbu. Dá sa spoľahnúť, že je vždy upravená, vie, kedy čo povedať a pozná aj spôsob, ako to povedať. Jej noblesa sa prejavuje najmä vtedy, keď sa Andrej ako neokrôchanec alebo lepšie napísané, človek, čo nenávidí pretvárku, priam dusí v snobskej spoločnosti a ani mu nenapadne predstierať opak.

 

Dohoda


Nanešťastie pre nášho milého prokurátora, v manželstve treba viac ako iba fyzické spojenie a zúčastňovanie sa na večierkoch. Žena mu vyčíta, že je voči nej rezervovaný, že jej neprejavuje záujem. Nabáda ho, aby niečo urobil, aby prekročil stereotyp a ukázal, že mu na nej záleží. „Ty vôbec nežiarliš. Neprekáža ti, že so mnou ostatní flirtujú?" pýta sa ho a Andrej nerozumie. Mal by žiarliť, keď si je ňou istý? A tak, v jeden večer, keď hádka akosi nemá konca, vzíde z konfliktu dohoda. Bude to chvíľkové odlúčenie, kým si on neuvedomí, čo pre neho ona znamená. A aby to bolo ešte viac okorenené, nikto z dvojice sa nebude riadiť pravidlami. Áno, nevera nie je zakázaná.

 

 

Nina

 

Andrej by nepomýšľal na nijakú aféru, ale osud, nesprávny čas a nesprávne miesto alebo kto to tak, dopekla, zariadil, spôsobí, že si začne o čosi viac všímať mladučkú ženu menom Nina. Ona nie je bohatá. Je nevinne naivná, v istých častiach príbehu, dovolím si tvrdiť, aj mierne prihlúpla, ale zrejme i to zväčšuje príťažlivosť. Miluje tanec, minulosť má oškretú detským domovom a kadejakými príkoriami. A keď jej nadutý prokurátor, po ktorom síce už dlho tajne zíza, ale len z diaľky, navrhne niečo nemiestne, nad čím by sa slušná žena začervenala a od čoho by utiekla, ani sama nevie, ako a súhlasí.

 

Možno vás zaujme: Šokujúce svedectvo bývalého mafiána!

 

Priťahuje nešťastie

 

Ani nie je potrebné vysvetľovať, že vzťah, čo sa zrodil počas trvania manželstva, si na seba priťahuje veľa nešťastia. Iste, aj veľa krásy, búšenia srdca a prehlbovania intimity, ale aj závisť, nenávisť... No čo vám budem hovoriť, o vzrušenie je postarané. Len obaja musia zistiť, či je trest vyšší ako odmena a či sa oplatí prekonať prekážky. O napätie núdza nie je ani vďaka prokurátorskej scéne, na ktorej sa to hmýri všeličím.

 


Autorka má vynikajúcu slovnú zásobu, zmysel pre detail a pochopenie pre rozličnosť v ženskom publiku. Vie, kedy pridať romantiku a kedy jej je dosť. Vie, ako zaujať a kedy prekvapiť. Prokurátor a ja je voľbou pre každé ročné obdobie, a príbeh nemôže sklamať hádam nikoho.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Heureka, UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok