Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. okt. 2020Klára
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
10.02.2020 23:36 Veda a Technika
Instagram vám ponúkne prehľad profilov, ktoré by ste už nemali sledovať
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
10.02.2020 23:36 Veda a Technika

Instagram vám ponúkne prehľad profilov, ktoré by ste už nemali sledovaťNebýva zvykom, že by vám sociálne siete ako ich užívateľom radili, ktorým profilom či stránkam sa máte vyhýbať, práve naopak.


Sociálne siete ako Facebook, Twitter či Instagram vznikli za účelom, dávať ľudí dohromady a vytvárať tak určité komunity. No Instagram, zdá sa, ide tak trochu inou cestou, než jeho ostatní internetoví rivali.

 

Ako vypratanie skrine

Obľúbená sociálna sieť Instagram na oficiálnom twitterovom účte predstavila novinku vo svojej mobilnej aplikácii. Tou chce nastoliť nový trend, ktorý nebude založený na tom, koho nového by ste mali sledovať, ale na tom, koho by ste mali prestať sledovať. 

 

Novú funkciu vo svojej aplikácii Instagram odôvodňuje tým, že žiadny užívateľ nechce mať medzi sledovanými účtami niekoho, s kým má málo spoločných záujmov a v podstate sa mu jeho príspevky ani nezobrazia v hlavnom feede.

 

 

Boj proti falošným profilom

Samozrejme, Instagram chce aj naďalej svojim užívateľom ponúkať na sledovanie tých, s ktorými majú čo najviac spoločného.

 

Menej aktívne účty, prípadne tie, s ktorými používatelia nemôžu naplno interagovať však najnovšie ukazuje v špeciálnej sekcii.

 

Sociálna sieť týmto krokom tak umožní lepšie odfiltrovať menej zaujímavé profily, prípadne aj tie falošné. V kruhu najbližších a najzaujímavejších teda zostanú len tí, ktorí tam zostať majú.

 

K novej funkcii sa užívatelia budú dostávať postupne a nájdu ju po kliknutí na svoj profil a následne na sekciu "Following" (v slovenskej verzii aplikácie pod pomenovaním "Sledovať").

 

Potom sa vám zobrazí zoznam užívateľov, ktorých na Instagrame sledujete a aplikácia vám ukáže dve skupiny - jednu s tými užívateľmi, ktorí sa vám vo feede (alebo na nástenke) zobrazujú najčastejšie a druhú s tými, s ktorými najviac interaguje - teda tými, ktorým jednotlivé príspevky najčastejšie komentujete alebo sa vám páčia. Takto budete mať ľahšie zistiť, koho by ste mali sledovať aj naďalej, prípadne ho prestať sledovať.

 

Neustále inovácie

Nie je známe, či slovenské sociálne siete už novú funkciu v aplikácii majú. V jednej z posledných aktualizácií pribudla možnosť filtrovať zoznam používateľov, ktorých sledujete (alebo ktorí vás sledujú) podľa troch preferencií - buď podľa dátumu začiatku sledovania od najstarších po najnovšie účty, alebo naopak. Prípadne ponúka ešte aj klasickú možnosť radenia sledujúcich a sledovaných, a síce podľa toho, ako medzi sebou komunikujete.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Barbora Lucivjanska

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok