Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. máj. 2023Vilma
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
22.10.2012 14:54 Zaujímavosti
Inšpektorát práce môže v rámci BOZP udeliť pokutu až 100-tisíc eur
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.10.2012 14:54 Zaujímavosti

Inšpektorát práce môže v rámci BOZP udeliť pokutu až 100-tisíc eurInšpektorát práce môže v rámci BOZP udeliť pokutu až 100-tisíc eur - Zaujímavosti Inšpektorát práce o tom informoval v súvislosti s úrazom v spoločnosti Continental Matador v Púchove. V prípade zistenia porušenia právnych predpisov týkajúcich sa bezpečnos


Inšpektorát práce o tom informoval v súvislosti s úrazom v spoločnosti Continental Matador v Púchove.

V prípade zistenia porušenia právnych predpisov týkajúcich sa bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, môže inšpektorát práce udeliť v súvislosti s piatkovým (19. 10.) pracovným úrazom v spoločnosti Continental Matador v Púchove pokutu až do výšky 100.000 eur. TASR o tom dnes informoval hlavný inšpektor Inšpektorátu práce (IP) v Trenčíne Milan Šuša.

„V spoločnosti Continental Matador Rubber, s. r. o., Púchov došlo v čase 7,35 hod. v prevádzke Energetika k explózii kyseliny chlorovodíkovej. Pri tejto udalosti boli zranení dvaja zamestnanci spoločnosti. K explózii došlo pri prečerpávaní kyseliny chlorovodíkovej z hlavného zásobníka do 1000-litrovej nádrže. Podľa vyjadrenia lekára, jeden zo zamestnancov utrpel ťažkú ujmu na zdraví (devastačné poranenie ruky), druhý zamestnanec utrpel dve tržné rany na pravej ruke s poškodením šliach naťahovačov a vystieračov ruky,“ doplnil Šuša s tým, že určenie zdroja a príčiny udalosti sú predmetom šetrenia Inšpektorátom práce v Trenčíne, ako aj políciou.

Ako dodal, ihneď po udalosti zasahoval v prevádzke závodný hasičský útvar spoločnosti Falck Fire Services, ktorá má svoju stanicu priamo v areáli spoločnosti Continental Matador Rubber. K úniku kyseliny chlorovodíkovej do povrchových vôd a systému sanitárnej kanalizácie podľa neho nedošlo.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok