Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
11. máj. 2021Blažena
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
10.09.2020 16:31 Ženy
Influenceri hovoria o sebaláske: Čo to vlastne znamená?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
10.09.2020 16:31 Ženy

Influenceri hovoria o sebaláske: Čo to vlastne znamená?Predtým, ako je človek schopný to praktizovať, najskôr musí pochopiť, čo to znamená. Čo je sebaláska alebo Self-Love a prečo sa mnohí vplyvní influenceri o nej snažia hovoriť?


Influencerky už majú po krk dokonalosti. Moje telo je normálne, zdôrazňujú a snažia sa už istý čas zaviesť trend sebalásky.

 

V skratke

Sebaláska je stav ocenenia seba samého, ktorý rastie z činov podporujúcich náš fyzický, psychický a duchovný rast. 

 

Sebaláska znamená vážiť si svoje blaho a šťastie, znamená starať sa o svoje vlastné potreby a neobetovať svoje blaho, aby si potešila ostatných. Sebaláska znamená neuspokojiť sa s menej, ako si zaslúžiš ale zároveň prijímať neúspech s pokorou a pracovať na sebe ďalej.

 

Sebaláska môže pre každého človeka znamenať niečo iné, pretože každý máme veľa rôznych spôsobov starostlivosti o seba. Zistiť, ako vyzerá sebaláska pre vás ako jednotlivca, je dôležitou súčasťou vášho duševného zdravia.

 

Pre začiatočníkov to môže znamenať:

1. Rozprávať sa s láskou o sebe 

2. Stanovenie priorít

3. Dáte si pauzu od vlastného úsudku (som škaredý/á, som neúspešný/á…)

4. Dôverovať si

5. Byť verný sám sebe

6. Byť k sebe milý

7. Stanovenie zdravých hraníc

8. Odpustenie si, keď nie si k sebe pravdivý alebo milý

9. Pre mnohých ľudí je sebaláska ďalším spôsobom, ako hovoriť o starostlivosti o seba. Aby sme sa mohli venovať starostlivosti o seba, často sa musíme vrátiť k základom

10. Sebaláska znamená prijať seba samého takého, aký si v tejto chvíli pre všetko, čím si. Znamená to akceptovať svoje emócie také, aké sú, a dať na prvé miesto fyzickú, emocionálnu a duševnú pohodu.

 

Ako a prečo praktizovať sebalásku

Takže teraz vieme, že sebaláska vás motivuje robiť zdravé rozhodnutia v živote. Keď si seba veľmi vážite, je pravdepodobnejšie, že si vyberiete veci, ktoré vám prospievajú. Tieto veci môžu mať formu zdravého stravovania, cvičenia alebo zdravých vzťahov.

 

Kto sú Self-Love influenceri?

Sociálne médiá sú všade. A rovnako ako tradičné médiá, aj tu ide často o priestor pre značky a celebrity, aby nám predali svoje ambície výmenou za náš zmysel pre vlastnú hodnotu. 

 

Existuje však rastúci kmeň vplyvných influencerov, ktorí pomocou svojich platforiem odmietajú predstavy o dokonalosti výmenou za radikálnu novú verziu sebalásky. Hovoria najmä o tom, ako prijať svoju postavu, postavenie v spoločnosti či horšiu pleť...

 

Zoznámte sa s influencermi, ktorí presiahli svoje úlohy odborníkov na krásu, jedlo a wellness, aby do svojho obsahu vplietli silné posolstvo sebalásky a pozitivitu.

 

Nabela je guru krásy s viac ako miliónom sledovateľov na Instagrame. Bangladéšanka-Američanka je šampiónkou sebalásky už od svojich začiatkov, keď zverejňovala návody na makeup na Youtube. Hovorí o tom, že nie je nič zlé na tom, že sa v súčasnosti oslávime takí, akí sme, bez ohľadu na to, kde na našej ceste za zdravším životom sa nachádzame.

 

 

Lee Tilghman trpela poruchou stravovania teraz hovorí otvorene o svojej ceste k zdravšiemu vzťahu k jedlu a je zástankyňou intuitívneho stravovania. Zdieľa tipy a recepty na jedlá, povzbudzuje múdre slová a všeobecne dobrú náladu a prístupom k urýchlenému svetu: „Musíme byť iniciatívni a pamätať na to, že je v poriadku robiť prestávky, odhlásiť sa, prezimovať, odpočívať, povedať nie, nezdieľať, byť ticho, nevedieť, čo sa deje stále.“

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lee Tilghman (@leefromamerica),

 

“Fitstagram“ bol kedysi exkluzívnou doménou fitness modelov a modeliek. Joanne Encarnacion sa úprimne a s humorom vzpiera tomuto dohovoru a povzbudzuje nás, aby sme boli zdravší pre seba a svojich blízkych - nie pre imidž na Instagrame. Jej zameranie na zdravie však nekončí iba pri fyzickom. Medzi selfie snímkami bez filtra, odporúčaniami na čítanie a rozkošnými zábermi svojej rodiny sa delí o poznatky o dôležitých emocionálnych a duchovných dimenziách blahobytu. Obhajuje radikálnu, neopomenutelnú sebalásku.

 

 

Človek nevyzerá ako figurína, poukazujú Karinairby a Ariella na svojom instagrame.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa KARINA🦄IRBY (@karinairby),

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Ariella Nyssa (@ariellanyssa),

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Barbora Lucivjanska

Foto:  Unsplash @priscilladupreezNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok