Indiana preskákala Miami, v závere otupila ostrie

NETKY.SK • 29 Máj 2013, 08:38 • 2 min

INDIANAPOLIS - Basketbalisti majstrovského Miami Heat viedli päť minút pred koncom poslednej štvrtiny utorkového štvrtého stretnutia finále Východnej konferencie NBA v Indianapolise 89:86, ale Pacers v záverečnom úseku hry otupili ich ostrie: vyhrali ho 13:3, celý zápas 99:92 a vyrovnali stav série na 2:2.

"Vieme, že hráme proti šampiónovi a jednému z najlepších tímov súčasnej NBA. Ale sme mentálne odolní. V šatni by ste pred zápasom nenašli hráča, čo by pochyboval o tom, že zvíťazíme. Sme neúprosní a nikdy sa nevzdáme," zdôraznil muž zápasu Roy Hibbert, ktorý sa spoločne s podkošovým kolegom Davidom Westom najvýznamnejšie postarali o to, že Indiana "preskákala" Miami 49:30 a jasne prevýšila súpera aj v počte bodov z vymedzeného územia - 50:32.

Piate stretnutie je na programe vo štvrtok 30. mája v Miami.

Finále Východnej konferencie basketbalovej NBA - štvrtý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):
Indiana (3. miesto po základnej časti) - Miami (1.) 99:92 (26:22, 22:25, 29:23, 22:22) - stav série 2:2

Zostavy a body:
Pacers: Hibbert 23 (12 doskokov), Stephenson 20, George Hill 19, David West 14 (12 doskokov), P. George 12 (S. Young 6, T. Hansbrough 3, Mahinmi 2, Augustin 0)
Heat: L. James 24 (4 trojky), Chalmers 20, Wade 16, Bosh 7, Haslem 6 (R. Allen 11, Battier a Cole po 4, Andersen Mike Miller a J. Anthony po 0)
TH: 33/26 - 27/24, fauly: 25 - 30, trojky: 3 - 8, 18 165 divákov