Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. dec. 2021Barbora
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
30.09.2021 06:32 Zaujímavosti
Iba Boh nadeľuje rozum aj cit
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
30.09.2021 06:32 Zaujímavosti

Iba Boh nadeľuje rozum aj citMať ešte neznamená nijakú obzvlášť závideniahodnú výhru. Skutočné víťazstvo spočíva v tom, ak veci, ktorú vlastníme, venujeme pre ňu určené miesto.


Veď koniec-koncov ako tí, ktorým Boh nadelil vskutku všeličo, zlyhávame. Máme k dispozícii čas a pokojne ho nechávame, aby preplával do nenávratna. Ani len zamávanie mu nevenujeme, iba žmurkneme a z dneška je starý a navždy mŕtvy včerajšok.

 

Prečítajte si tiež: Nikdy nie sme natoľko starí, aby sme sa nemohli nechať Bohom utíšiť

 

Máme život ako dar najvzácnejšej kvality, ďaleko prevyšujúci zlato či striebro a predsa v ňom tápame. Neskoro sa ospravedlňujeme, nevšímame si a sme ľahostajní, pretože nám uniká pohľad na zázrak, ktorý Boh deň čo deň kladie pod nohyNech však akokoľvek málo chápeme podstatu, nie je neskoro zmeniť a prisúdiť hodnotu tam, kam patrí. Začať by sa mohlo troma záležitosťami, bez ktorých sa človek, či chce či nechce, jednoducho nezaobíde.

 

Myseľ


Múdrosť je dielom Boha, On ju vynašiel, je ňou prešpikovaný a nadelil ju aj ľudstvu. Nie je potrebná iba v prostredí školy, keď žiak za ošúchanou lavicou musí naspamäť odrecitovať chemickú tabuľku prvkov či poznať rozdiel medzi romantizmom a realizmom v literatúre.

 

 

Bez rozumnosti nie je možné vytvárať zdravé a na pravde založené vzťahy, je dôležité ju uchopiť pri najmenšom rozhodnutí. Ako strávime 24 hodín a či zaspíme so spokojnosťou, to všetko má na starosti múdrosť. Je nanajvýš nutné ju mať, využívať a tešiť sa, že Boh je natoľko vynaliezavý a štedrý, že z nej bohato kvapká na myseľ.

 

Emócie

 

V poetickom ponímaní sa vravieva, že pravá človečina má kolísku v srdci. Nech však zaznie akýkoľvek názov, v skutočnosti sa hovorí o emóciách. Nikto, prirodzene, netvrdí, že sa nimi máme nechať ovládať a že sa budeme podriaďovať každému rozmaru, ktorý prikážu, to by bolo na zbláznenie. Je ale potrebné priznať si, že schopnosť ľúbiť, súcitiť, dokonca aj hnevať sa, je privilégium. Dal ho tvorca neba a zeme a chce, aby sme sa ako jeho stvorenie nebáli prejavovať, čo cítime. Aj preto vymyslel smiech na rozveselenie a plač na prečistenie.

 

 

 

Telo


Zdá sa, akoby spoločnosť dokázala bez problémov obstáť vo svete preplnenom povinnosťami aj bez pohybu. Nehýbeme nohami, nevyužívame ruky. Keby ale Boh zamýšľal, aby sme jestvovali len pre sedenie a spánok, neposlal by chôdzu, nenavrhol beh, neposkytol objatia. A to ani nespomínam tanec, ktorý, ako som presvedčená, je jednou z najčastejších činností v nebi. Raz darmo, telo má potenciál, ktorého veľkosť si ani fantázia nevie predstaviť.

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok