Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
2. dec. 2020Bibiána
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Slovenskí hygienici sa zamerali na vianočné trhy vo viacerých mestách.
Slovenskí hygienici sa zamerali na vianočné trhy vo viacerých mestách.
20.12.2019 14:19 Domov
Hygienici odhalili na vianočných trhoch viaceré nedostatky
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.12.2019 14:19 Domov

Hygienici odhalili na vianočných trhoch viaceré nedostatkyBRATISLAVA - Hygienickou kontrolou prešlo na Slovensku tohto roku už viac ako 400 vianočných stánkov. Najviac zariadení so zistenými nedostatkami bolo pritom počas kontroly v Bratislavskom kraji.


Bratislavský kraj dopadol najhoršie 

Hygienici zistili v hlavnom meste Slovenska nedostatky v desiatich zariadeniach zo skontrolovaných 63, čo predstavuje takmer 16 %. Na porovnanie v Prešovskom a Žilinskom kraji zistili hygienici pochybenia zhodne len v jednom zariadení z približne 70 skontrolovaných, čo predstavuje 1,5 %. 

 

 

Najväčšie problémy a chýbajúce doklady 
Medzi najčastejšie nedostatky v prevádzkach patrili: potraviny neznámeho pôvodu, pokrmy bez nadobúdacích dokladov, nedodržanie chladiaceho reťazca, skladovanie potravín priamo na podlahe, suroviny po dátume spotreby, zamestnanci bez vhodného odevu či nezabezpečená tečúca studená a teplá pitná voda.

 

 

Päť zamestnancov prevádzok sa nevedelo preukázať dokladom o odbornej spôsobilosti na výkon epidemiologicky závažnej činnosti a v troch prípadoch nepredložili povolenie k uvedeniu priestorov do prevádzky. Pracovníci regionálneho úradu verejného zdravotníctva uložili za zistené nedostatky 32 pokút v celkovej sume 3191 eur. Zároveň začali tri správne konania vo veci uloženia pokuty.

 


Vyjadrenie hlavného hygienika SR
"Počas mimoriadnej kontroly vianočných trhov regionálne úrady verejného zdravotníctva v SR zistili menej závažné hygienické nedostatky. Vyhovujúca úroveň hygieny a rovnako aj technické zabezpečenie je výsledkom nielen každoročne sa opakujúcich kontrol, ale aj spolupráce s organizátormi vianočných trhov," uviedol hlavný hygienik Slovenskej republiky Ján Mikas.

 

Pripomenul tiež, že aj keď mimoriadna kontrola vianočných trhov skončila, v bežných kontrolách budú naďalej pokračovať.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/netky Lukáš Čief

Foto:  TASR, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok