Sagan demonštroval veľkú silu, na víťazstvo však nesiahol

NETKY.SK • 18 Máj 2017, 09:01 • 2 min

SANTA CLARITA - Domáci Američan Evan Huffman sa stal víťazom stredajšej 4. etapy cyklistických pretekov Okolo Kalifornie. Na 160-kilometrovom úseku Santa Barbara - Santa Clarita sa po úniku radoval pred kanadským kolegom z tímu Rally Cycling Robom Brittonom.

Slovák Peter Sagan vyhral záverečný špurt hlavného poľa a do cieľa prišiel na šiestom mieste. Pelotón zaostal za víťazom o trinásť sekúnd. Dvojnásobný majster sveta si udržal vedenie v bodovacej súťaži, jeho poľský spolujazdec Rafal Majka (obaja Bora-Hansgrohe) je na čele priebežného poradia. V ňom figuruje P. Sagan na 34. priečke, ďalší slovenskí členovia tímu Bora-Hansgrohe Michael Kolář, Juraj Sagan a Erika Baška sú v celkovej klasifikácii na 81., 100., resp. 120. pozícii. Ich krajan Martin Velits (Quick-Step Floors) sa nachádza na 129. poste.

"Bol to nesmierne náročný deň, ale spoločne s Petrom Saganom sme dostali skvelú podporu. Všetci kolegovia boli pri nás vpredu. Trocha som trpel, no štvrtok snáď pre mňa bude lepší," citoval Majku portál cyclingnews.com. Piata etapa s dĺžkou 126 kilometrov povedie z Ontaria na Mt. Baldy.

Okolo Kalifornie - 4. etapa (Santa Barbara - Santa Clarita, 159,5 km):

1. Evan Huffman (USA/Rally Cycling) 3:41:52 h,

2. Rob Britton (Kan./Rally Cycling),

3. Lennard Hofstede (Hol./Sunweb),

4. Mathias Leturnier (Fr./Cofidis, Solutions Credits),

5. Gavin Mannion (USA/UnitedHealthcare Professional Cycling Team) všetci rovnaký čas ako víťaz,