Hossa prvou hviezdou piateho stretnutia série medzi Chicagom a Minnesotou

NETKY.SK • 10 Máj 2013, 06:47 • 2 min

CHICAGO - Hokejisti Chicaga a Ottawy sa stali ďalšími postupujúcimi do konferenčných semifinále v zámorskej NHL. Chicago v 1. kole play-off vyradilo 4:1 na zápasy Minnesotu, Ottawa si rovnakým pomerom poradila s Montrealom.

Prvou hviezdou piateho stretnutia série medzi Chicagom a Minnesotou sa stal Marián Hossa. Slovenský krídelník sa na výhre Blackhawks 5:1 podieľal dvoma gólmi a jednou asistenciou. Hossa si v zápase počas vyše 18 minút na ľade pripísal aj dva plusové body. Michal Handzuš v drese Blackhawks odkorčuľoval 14 minút a pripísal si jednu strelu.

Ottawa rozhodla o postupe výhrou 6:1 v Montreale. V bránke Canadiens dostal po zranení Careyho Pricea príležitosť Peter Budaj, ktorý mal 23 úspešných zákrokov. Senators postúpili do druhého kola prvýkrát od roku 2007.

Prvý mečbal v sérii s New Yorkom Islanders si vybojovali hráči Pittsburghu. Doma vyhrali 4:0, keď si čisté konto v prvom zápase v play-off od 20. apríla 2007 udržal Tomáš Vokoun. Čech zastavil 31 striel hráčov Islanders a vychytal druhý shutout v bojoch o Stanleyho pohár v kariére. Ľubomír Višňovský odohral za Islanders takmer 21 minút a bol na ľade pri dvoch inkasovaných góloch.

Výsledky štvrtkových stretnutí 1. kola play-off zámorskej hokejovej NHL (hrá sa na štyri víťazstvá):
VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Štvrťfinále:
Pittsburgh - New York Islanders 4:0 (0:0, 3:0, 1:0) - stav série: 3:2
Góly: 28. T. Kennedy (Letang, B. Sutter), 29. D. Murray (Kunitz, Malkin), 34. Crosby (Iginla, Dupuis), 46. Letang (Crosby, P. Martin)

Montreal - Ottawa 1:6 (1:2, 0:1, 0:3) - konečný stav série: 1:4, Ottawa postúpila do 2. kola
Góly: 20. Subban (A. Markov, Plekanec) - 3. Z. Smith (Kassian, Methot), 13. Conacher (Condra, Pageau), 32. Turris (Condra), 47. Alfredsson (Gončar, E. Karlsson), 53. Conacher (Zibanejad), 57. Condra (Pageau, Kassian)
Peter Budaj (Montreal) mal 23 úspešných zákrokov a odchytal celý zápas.

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Chicago - Minnesota 5:1 (1:0, 3:1, 1:0) - konečný stav série: 4:1, Chicago postúpilo do 2. kola
Góly: 16. MARIÁN HOSSA (Toews), 24. Kruger (Frolík, Keith), 27. MARIÁN HOSSA (Saad, Kruger), 31. Shaw (Bickell, Keith), 47. Sharp (Toews, MARIÁN HOSSA) - 31. T. Mitchell (Brodziak, Scandella)
Marián Hossa (Chicago) sa stal prvou hviezdou zápasu.