Hossa pečatil triumf Kazane, Demitrov druhý hetrik za päť dní

NETKY.SK • 20 Január 2011, 08:10 • 2 min

Slovenský hokejista Pavol Demitra má famóznu formu a v priebehu piatich dní zaznamenal už svoj druhý hetrik v KHL. Po premiérovom proti Magnitogorsku tentoraz rozhodol skvelým predstavením o triumfe Lokomotivu Jaroslavľ nad Amurom Chabarovsk 4:2 tromi gólmi a jednou asistenciou. Demitra má na svojom konte v tejto sezóne už 53 bodov za 17 gólov a 36 asistencií a je v najlepšej pätici v poradí produktivity celej súťaže.
      Ďalší slovenský útočník Marcel Hossa spečatil víťazstvo Barsu Kazaň v stredajšom zápase KHL na ľade Jugra Chanty-Mansijsku. Hossa skóroval necelé tri minúty pred koncom a favorit vyhral 4:1.  Pri rozhodujúcom góle v dueli Spartaku Moskva s Traktorom Čeľabinsk asistoval obranca Ivan Baranka. Spartak vyhral tesne 3:2 gólom dve minúty pred koncom.        Výsledky KHL: Jugra Chanty-Mansijsk - Bars Kazaň 1:4 /za hostí M. Hossa 1+0/, Barys Astana - Avtomobilist Jekaterinburg 3:4 sn, Avangard Omsk - Neftechimik Nižnekamsk 4:2, Salavat Ufa - Sibir Novosibirsk 4:1, SKA Petrohrad - Metallurg Magnitogorsk 3:0, Lokomotiv Jaroslavľ - Amur Chabarovsk 4:2 /za domácich P. Demitra 3+1/, Nižnyj Novgorod - Metallurg Novokuzneck 7:3, Spartak Moskva - Traktor Čeľabinsk 3:2 /za domácich I. Baranka 0+1/.