Homola v seriáli TCR opäť na pódiu

NETKY.SK • 5 Jún 2016, 20:27 • 2 min

SALZBURG - Slovenský automobilový jazdec Matej Homola sa v medzinárodnom seriáli TCR opäť postavil na stupne víťazov, v nedeľňajších prvých pretekoch na rakúskom Salzburgringu obsadil tretie miesto.

Dvadsaťjedenročný Bratislavčan súťažiaci na automobile Seat León zaostal za víťazným Rusom Michailom Gračevom len o 1,627 sekundy. Druhý skončil s odstupom 1,420 s Brit James Nash. V druhej jazde, ktorú poznačilo daždivé počasie, obsadil Homola piatu pozíciu, z triumfu sa tešil Francúz Jean-Karl Vernay. Druhý bol Rus Sergej Afanasiev (+0,955 s), tretí Talian Stefano Comini (+2,065). Homola zaostal o takmer osem sekúnd. Člen maďarského tímu B3 Racing Homola si dovedna pripísal do šampionátu 25 bodov a so 102 bodmi mu patrí priebežná piata priečka. Vedie Comini so 120 bodmi. Najbližšie preteky seriálu TCR sa budú konať v nemeckom Oscherslebene 18. - 19. júna.

Výsledky - medzinárodný seriál TCR - Salzburgring (Rak.):

Prvé preteky (17 kôl): 1. Michail Gračev (Rus.) Honda Civic 27:40,614 min, 2. James Nash (V. Brit.) Seat León +1,420 s, 3. Matej Homola (SR) Seat León +1,627, 4. Gianni Morbidelli (Tal.) Honda Civic +2,304, 5. Jean-Karl Vernay (Fr.) Volkswagen Golf Gti +8,244, 6. Attila Tassi (Maď.) Seat León +10,746

Druhé preteky (17 kôl): 1. Jean-Karl Vernay (Fr.) Volkswagen Golf Gti 30:51,124 min, 2. Sergej Afanasiev (Rus.) Seat León +0,955 s, 3. Stefano Comini (Tal.) Volkswagen Golf Gti +2,065, 4. James Nash (V. Brit.) Seat León +5,698, 5. Matej Homola (SR) Seat León +7,889, 6. Gianni Morbidelli (Tal.) Honda Civic +8,297

Poradie v šampionáte (po 5 z 11 pretekov): 1. Stefano Comini (Tal.) 120 bodov, 2. Pepe Oriola (Šp.) 119, 3. James Nash (V. Brit.) 112, 4. Jean-Karl Vernay (Fr.), 5. Gianni Morbidelli (Tal.) obaja 107, 6. Matej Homola (SR) 102