Holanďania sa predstavia vo finále proti Portugalsku už túto nedeľu.
07.06.2019 09:21 Šport
Holandsko dokázalo vyhrať až v nadstavenom čase a stalo sa druhým finalistom Ligy národov

GUIMARAES - Vo finále premiérovej edície Ligy národov sa stretnú futbalisti domáceho Portugalska s holandskou reprezentáciou. "Oranjes" si vo včerajšom napínavom zápase poradili s Angličanmi až po predĺžení, aj keď po prvom polčase prehrávali 0:1.

Diváci boli od začiatku zápasu svedkami obojstranne ofenzívneho futbalu. Angličania pohrozili v 3. minúte, Sanchov centrovaný oblúčik bol však pre Sterlinga privysoký. Na opačnej strane Bergwijn otestoval pozornosť Pickforda, ktorý stál na správnom mieste a loptu bez problémov chytil. De Ligt sa vo vlastnej šestnástke previnil nedovoleným zákrokom na Rashforda a faulovaný hráč z nariadenej jedenástky poslal Angličanov do vedenia.

Angličania siahli v polčasovej prestávke po vynútenej zmene, zraneného Rashforda nahradil Kane. V 55. minúte urobil Walker hrúbku pri rozohrávke, ale Depay sa unáhlil so streľbou a jeho pokus zo strednej vzdialenosti Pickford zneškodnil. Holanďania nevedeli nájsť účinný recept na presadenie sa cez zhustený val, až v 73. minúte im priniesla úspech štandardná situácia. De Ligt si šikovne medzi troch hráčov súpera nabehol na roh a na jeho hlavičku nemal Pickford nárok - 1:1.

O desať minút mohol prinavrátiť Anglicku vedenie striedajúci Lingard, ktorý si šikovne zbehol do "uličky" na prihrávku od Sterlinga a poslal loptu po ľavej ruke Cillessena, ale hlavný rozhodca po konzultácii s VAR neuznal gól pre tesný ofsajd.

Duel dospel do predĺženia, v ktorom boli Holanďania aktívnejší a po zmätkoch v obrane súpera išli do vedenia, keď si vlastný gól strelil Walker - 2:1.

Onedlho mohol Depay zvýšiť náskok, ale Pickford reflexívne vyboxoval loptu po jeho hlavičke. Snaha Angličanov o vyrovnanie nepriniesla úspech, jeho hráči boli v predfinálnej fáze zbrklí a nepresní. V 114. minúte po fatálnej hrúbke Stonesa s Barkleym pochoval ich nádeje pohotový Promes - 3:1.