Hokejová dvadsiatka prehrala s Nitrou 0:4

NETKY.SK • 9 Október 2013, 07:51 • 2 min

BRATISLAVA - Nitra sa do prvého vážnejšieho ohrozenia Sabolovej brány dostala v 4. minúte počas presilovky, brankár dvadsiatky však strelecké pokusy hostí zneškodnil.

O tri minúty sa prihlásili o slovo aj mladíci, Mlynčára ale dobre prečítal nitriansky brankár Zima. Zverenci Antonína Stavjaňu udreli prvýkrát v 12. minúte, keď nedal Sabolovi bekhendovou strelou šancu Henrich Ručkay. O tri minúty tečoval Ďurkechovu strelu od modrej Kováčik a zvýšil na 2:0. Skóre prvej tretiny uzavrel v 18. minúte König, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 3:0.

Reprezentanti vstúpili do druhého dejstva aktívne, no puk zo siete musel vyťahovať na druhej strane opäť Sabol. V 25. minúte bol na konci gólovej kombinácie Ručkay, ktorý zvýšil na rozdiel štyroch gólov. Nepríjemný moment nastal v 36. minúte, keď musel Ďurkech po narazení od Skalického opustiť ľadovú plochu na nosidlách.

Šancu na ďalšie prikrášlenie výsledku zmaril v 48. minúte Štumpf, jeho individuálne zakončenie skončilo na pripravenom Sabolovi. A keď ani Piačka o šesť minút neskôr nedokázal piatykrát prekonať brankára dvadsiatky, skóre zápasu sa už do záverečného klaksóna nezmenilo.

HK Orange 20 - HK Nitra 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Góly:
 12. H. Ručkay, 15. Kováčik, 18. König, 25. H. Ručkay. Vylúčení: 2:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bundil - Orolín, J. Tvrdoň, 366 divákov

HK Orange 20: Sabol – Luža, Gachulinec, Rusina, Dinda, Valjent, Černák, Bačik, Predajniansky – Horanský, Kolena, Rzavský – Šimun, Skalický, Tibenský – Minárik, Rehák, Koyš – Schroner, Gašpar, Mlynčár
HK Nitra: Zima – Nádašdi, Milo, Ordzovenský, König, Ďurkech, Rais, Kuzma – Chrenko, Kováčik, L. Novák – Tománek, Stümpel, H. Ručkay – Bajtek, Hamrák, Segľa – Pupák, Kmeč, Piačka – Štumpf