Hokejová dvadsiatka nestačila na Nemecko, "sfúkol" ju Eder

NETKY.SK • 11 December 2015, 08:51 • 2 min

SENICA - Slovenskej hokejovej reprezentácii do 20 rokov nevyšiel domáci duel v poslednej fáze prípravy na majstrovstvá sveta, vo štvrtok večer v Senici podľahla rovesníkom z Nemecka 3:5.

Zverenci Ernesta Bokroša začali výborne a už od 41. sekundy viedli gólom Ondruša. V 18. min zvýšil na 2:0 M. Moravčík a zdalo sa, že mladí Slováci svojho súpera bez problémov zdolajú. Opak bol však pravdou, pretože strelecky explodoval A. Eder. Ten najprv v II. tretine čistým hetrikom otočil na 3:2, na čo reagoval vyrovnaním Lešťan. V záverečnej dvadsaťminútovke o triumfe Nemcov rozhodol štvrtým gólom v zápase A. Eder a bodku za duelom dal v početnej výhode Mayenschein.

Pred svetovým šampionátom, ktorý sa na prelome rokov uskutoční v Helsinkách, čaká na Slovákov prvoligový duel na ľade Trnavy a potom už vo Fínsku súboje proti rovesníkom zo Švédska a Švajčiarska.

Prípravný medzištátny zápas - štvrtok:

SENICA
Slovensko "20" - Nemecko "20" 3:5 (2:0, 1:3, 0:2)
Góly: 1. Ondruš (Matej Paločko), 18. M. Moravčík (Solenský, E. Černák), 40. Lešťan (K. Pospíšil, Ondruš) - 21., 27., 35. a 43. A. Eder, 47. Mayenschein

Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: K. Pospíšil (SR "20") 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, M. Novák - Výleta, Stanzel (všetci SR), 721 divákov

Zostava SR "20": Ch. Pavlas - L. Romančík, A. Sloboda, Černák, M. Moravčík, Hatala, Meliško, Ivanič, Maier, Koch - Pospíšil, Ondruš, Matej Paločko - Briestenský, Solenský, Hrušík - Huňa, Sádecký, Lešťan - Tatár, J. Milý, M. Surový - J. Šiška

Hlas (zdroj: oficiálny web SZĽH):
Ernest Bokroš (tréner SR "20"): "Začali sme podľa predstáv a v prvej tretine sme viedli 2:0. Chlapci si mysleli, že všetko pôjde samé, a Nemci to využili, keď výsledok otáčali už v druhej tretine. Videli sme hráčov, ktorých sme potrebovali vidieť. Môžem povedať, že istotu nominácie má iba štvorica Bondra, Černák, Jaroš a Sukeľ. Práve oni by mali byť ťahúňmi na majstrovstvách sveta."