Hokejistky Kanady v šlágri zdolali USA, vyhrali A-skupinu

NETKY.SK • 12 Február 2014, 16:23 • 2 min

SOČI - Hokejistky Kanady sa stali víťazkami základnej A-skupiny na ZOH v Soči, keď v rozhodujúcom zápase v stredu zdolali súperky z USA tesne 3:2. Oba tímy, ktoré sú hlavnými favoritmi na zisk olympijského zlata, si už predtým zabezpečili postup do semifinále.

Otvoriť časovú os

Zápas bol dramatický až do samotného záveru. Američanky viedli gólom Knightovej z konca druhej tretiny, ale "javorové listy" troma presnými zásahmi v záverečnej časti hry otočili priebeh duelu. Hráčkam USA sa ešte podarilo znížiť zásluhou Schleperovej, ale k vyrovnávajúcemu gólu im nepomohla ani presilová hra šiestich proti štyrom v poslednej minúte tretej tretiny.

A-skupina - výsledok:
Kanada - USA 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)

Góly: 43. a 55. Agostaová, 44. Wickenheiserová - 38. Knightová, 59. Schleperová.

Rozhodovali: Eskolová (Fín.) - Novotná, Svobodová (obe ČR), vylúčené: 3:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.