Hokejisti Bieloruska vyhrali nad Slovinskom 4:3

NETKY.SK • 5 Máj 2013, 14:56 • 2 min

ŠTOKHOLM - Bieloruskí hokejoví reprezentanti zvíťazili v nedeľu na MS nad Slovinskom tesne 4:3 a do tabuľky štokholmskej A-skupiny si pripísali prvé tri body. Svoje zastúpenie v zápase malo aj Slovensko v osobe čiarového rozhodcu Miroslava Valacha.

Bielorusi tak oplatili súperovi prehru 2:4 z februárovej olympijskej kvalifikácie v dánskom Vojense, ktorá ich stála postup na ZOH 2014 v Soči. Slovinci zostávajú po dvoch prehrách v A-skupine stále bez bodu.

Prvá tretina ponúkla málo atraktívny hokej s minimom streleckých príležitostí. Prvý gól padol v 14. minúte, keď Slovincov poslal do vedenia Razingar, o štyri minúty neskôr Kaznadej vyrovnal strelou zápästím z kruhu na vhadzovanie. Hráči spod Triglavu boli mierne aktívnejším tímom, ale v druhej časti inkasoval iba brankár Kristan, keď prihrávku Meleška spoza bránky zúžitkoval Kitarov. V záverečnej tretine sa Slovinci dočkali vyrovnania po šťastnej dorážke Marcela Rodmana, no súper okamžite odpovedal, keď Filičkin poslal svoj tím opäť do vedenia. Záver priniesol zaujímavú zápletku. Najprv tlak Slovincov pretavil vo vyrovnávajúci gól Sabolič, no Bielorusi bleskurýchle kontrolovali, víťazný zásah strelil Ugarov.

A-skupina:

Bielorusko - Slovinsko 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)
Góly:
18. Kaznadej (Kulakov, Kitarov), 30. Kitarov (Meleško), 44. Filičkin (Stas), 56. Ugarov (Kaznadej, Kovyršin) - 14. Razingar (Pajič, G. Kopitar), 42. M. Rodman (D. Rodman), 55. Sabolič (Jeglič, Tičar). Rozhodcovia: Brüggemann (Nem.), Bulanov (Rus.) – VALACH (SR), Dehaen (Fr.), vylúčení: 2:3 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.