NHL: Tatarov víťazný gól, Jágr prekonal Lemieuxa

NETKY.SK • 12 Január 2014, 09:09 • 2 min

PHILADELPHIA - Výsledky sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL.

Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar sa postaral o víťazný gól Detroitu v sobotňajšom zápase zámorskej NHL na ľade Los Angeles. Dvadsaťtriročný ľavý krídelník upravil v 53. min súboja na priebežných 2:1, Red Wings vyhrali napokon 3:1. Tatar pridal k presnému zásahu aj jednu asistenciu, keď v 18. min prihral na vyrovnávajúci gól Rileymu Sheahanovi. Rodáka z Ilavy Tatara po zápase vyhlásili za tretiu hviezdu. Tatar dosiahol desiaty gól v sezóne a celkovo má na konte 19 bodov. V bodovaní Slovákov sa prepracoval na tretie miesto pred Zdena Cháru z Bostonu.

Gól Mariána Hossu stačil Chicagu len na jeden bod, Blackhawks prehrali na klzisku Montrealu 1:2 po predĺžení. Hrdinom duelu sa stal domáci obranca Andrej Markov, ktorý strelil obidva góly Habs. Pre Hossu to bol 16. gól v ročníku, na ľade strávil 18:10 min. Jeho spoluhráč Michal Handzuš pobudol na ploche 12:27 min, pripísal si jeden mínusový bod a dve trestné minúty.

Česká legenda Jaromír Jágr prekonal v sobotu svojho bývalého spoluhráča Maria Lemieuxa v počte získaných bodov v základnej časti NHL. Štyridsaťjedenročný útočník New Jersey si pripísal asistenciu pri víťaznom góle Mareka Židlického v predĺžení proti Floride a dosiahol tak svoj 1724. bod. Jágr sa osamostatnil na siedmom mieste v historickom rebríčku, šiesty je s 1755 bodmi Steve Yzerman.

Hráči Tampy Bay zvíťazili v úvodnom zápase sobotňajšieho programu na ľade Philadelphie 6:3. V drese domácich si slovenský obranca Andrej Meszároš pripísal do štatistík jednu asistenciu pri druhom góle Čecha Jakuba Voráčka v 35. min duelu. Meszároš odohral v zápase takmer 21 minút a prezentoval sa aj piatimi streleckými pokusmi, v tomto smere bol druhým najaktívnejším hráčom duelu. V drese Lightning znova nenastúpil slovenský útočník Richard Pánik.

Výsledky sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Philadelphia - Tampa Bay 3:6 (0:1, 3:4, 0:1)
Góly: 27. Voráček (Giroux), 32. Simmonds (Hartnell, Giroux), 35. Voráček (MESZÁROŠ) - 5. Killorn, 26. Purcell (V. Filppula, Carle), 28. Malone (N. Thompson, Crombeen), 36. V. Filppula (Killorn, Purcell), 40. St. Louis (T. Johnson, R. Gudas), 59. Malone (Crombeen, Carle)

Montreal - Chicago 2:1 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 33. Markov (Jemelin, Bournival), 62. Markov (Pacioretty) - 50. MARIÁN HOSSA (Toews, Sharp)

Nashville - Ottawa 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 37. M. Fisher (Ellis, S. Jones) - 27. Turris (Conacher), rozh. sam. nájazd: Zibanejad

New Jersey - Florida 2:1 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 16. Ryder (Clowe, Henrique), 65. Židlický (Jágr, Zajac) - 32. Bjugstad (Fleischmann, Upshall)

Winnipeg - Columbus 3:6 (1:0, 1:4, 1:2)
Góly: 5. O'Dell (Ellerby, Pardy), 32. Enström (Little), 46. Little (Ladd, Byfuglien) - 21. Letestu (MacKenzie, Ťutin), 25. Atkinson (Wisniewski, R. Murray), 29. N. Foligno (R. Johansen, J. Johnson), 30. Jenner, 45. Jenner (Horton, Anisimov), 52. Letestu (Wisniewski, MacKenzie)

Minnesota - Colorado 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
Góly: 35. Coyle (Heatley), 35. Coyle (Heatley, Prosser) - 30. Landeskog (P. Stastny, Talbot), 34. O'Reilly (Mitchell, Benoit), 53. O'Reilly (Duchene), 59. Talbot (Benoit)

Phoenix - Anaheim 3:5 (1:1, 0:3, 2:1)
Góly: 4. Korpikoski (Vrbata, Hanzal), 52. Hanzal (Vrbata, Ekman-Larsson), 59. Ribeiro (Vrbata, Chipchura) - 13. Lindholm (Bonino, Palmieri), 26. Vatanen (Silfverberg, Perreault), 30. Penner (Perry, Perreault), 31. Getzlaf (Penner, Perry), 47. Lindholm (Maroon, Perreault)

Calgary - Pittsburgh 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Góly: 52. Backlund (Brodie, Hudler) - 17. Kunitz (Bortuzzo), 27. Niskanen (Glass)

Los Angeles - Detroit 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Góly: 15. Doughty (Kopitar, M. Richards) - 18. Sheahan (TATAR, B. Smith), 53. TATAR (Sheahan, Bertuzzi), 58. Cleary (Glendening)

San Jose - Boston 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 53. Söderberg (L. Eriksson, Spooner)