Hokej-MS16:Kazachstan po roku vypadol z A-kategórie, s Lotyšskom prehral 1:2

NETKY.SK • 15 Máj 2016, 10:40 • 2 min

MOSKVA - Hokejisti Kazachstanu po roku opúšťajú A-kategóriu MS.

Rozhodla o tom ich sobotňajšia prehra 1:2 s Lotyšskom. Zverenci trénera Andreja Nazarova figurujú v tabuľke moskovskej A-skupiny na poslednej priečke, ktorú už nemajú šancu opustiť. Na predosledných Nórov strácajú tri body, ale majú horší vzájomný zápas so severanmi.

A-skupina (Moskva):

Kazachstan - Lotyšsko 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 4. Ivanov - 35. Daugavinš, 54. Bičevkis (Indrašis)

Rozhodcovia: Björk (Švéd.), Fraňo (ČR.) - Chartrand-Piche (Kan.), Lederer (ČR.), vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.

Kazachstan: Kolesnik - Triasunov, Semjonov, Bochenski, Boyd, Dawes - Savčenko, Lipin, Starčenko, Ivanov, Rymarev - Korabejnikov, Lakiza, Šin, Solrajov, Markelov - Kairov, Grents, Panšin, Markelov - Krasnoslobodcev

Lotyšsko: Merzlikins - Sotnieks, Galvinš, Girgensons, A. Širokovs, Girgensons, A. Širokovs - Jerofejevs, Cibulskis, Daugavinš, Džerinš, Bukarts - M. Širokovs, Freibergs, Abols, Indrašis, Meija - Siksna, Pavlovs, Skvorcovs, Kulda - Bičevskis

Do súboja o prvé víťazstvo v A-skupine vykročili lepšie Lotyši, od úvodu tlačili na Kazachov, ale Kolesnik pozorne vykryl všetky pokusy. V štvrtej minúte prišiel nečakaný úder, z obranného pásma si zobral puk Nikita Ivanov a krásnou individuálnou akciou otvoril skóre zápasu. Lotyšský tím úvodný gól nezaskočil, herne aj strelecky mal jasnú prevahu, ale Kazaši zodpovedne a obetavo bránili. Vyrovnávajúci gól prišiel opäť po chybe v obrane. Zlú rozohrávku Kazachstanu využil Kaspars Daugavinš a po delovke prekonal Kolesnikova. V záverečnej tretine sa hra prelieva zo strany na stranu, ale väčšiu túžbu po víťazstve prejavili hráči Lotyšska. Dočkali sa v 54. minúte, keď rozvinil sieť kazašskej bránky Bičevkis.

Hlasy po zápase:

Maxim Semjonov, hráč Kazachstanu: "Bol to pre nás kľúčový zápas, v ktorom nebol priestor na chyby. Tvrdo sme makali, ale náš súper odviedol dobrú prácu a vyťažil z našich chýb v obrane."

Maris Bičevskis, hráč Lotyšska: "Ani sa to nedá povedať, koľko šťastia v tom bolo. Videl som Miksa (Indrašisa, pozn.) ako dobre makal za bránkou, následne som našiel miesto pre bránkou a skóroval som."