Rusi postúpili do štvrťfinále

NETKY.SK • 17 Máj 2014, 14:00 • 2 min

MINSK - Ruskí hokejisti zvíťazili v B-skupine na MS v Minsku nad Lotyšskom 4:1 a zabezpečili si postup do štvrťfinále.

Zverenci trénera Olegsa Znaroksa rozhodli o svojom triumfe trojgólovým uragánom v druhej polovici prvej tretiny.

B-skupina:
Lotyšsko - Rusko 1:4 (1:3, 0:1, 0:0)
Góly: 8. Indrašis (Štals) - 11. Tichonov, 16. Širokov (Medvedev, Tichonov), 19. Tichonov (Plotnikov, Ovečkin), 29. Kalinin (Kutuzov)

rozhodovali: Brüggemann (Nem.), Rantala (Fín.) – Carnathan (USA), Kilian (Nór.), vylúčení: 4:3 na 2 min., Girgensons (Lot.) na 5 min+DKZ za pichnutie hokejkou, presilovky: 0:1, oslabenia 0:0, 14.427 divákov

Lotyšsko: Gudlevskis – Galvinš, Pujacs, Lavins, Sotnieks, Jaks, Štals, Redlihs, M. Jass – Vasiljevs, Niživijs, Cipulis – Daugavinš, Redlihs, Keninš – Berzinš, Girgensons, Indrašis – Dzerinš, Meia, K. Jass

Rusko: Bobrovskij – Denisov, Chudinov, Kutuzov, Medvedev, Jakovlev, Belov – Ovečkin, Plotnikov, Tichonov – Kuľomin, Anisimov, Širokov – Zaripov, Kalinin – Dadonov, Burmistrov, Kuznecov

Rusi začali náporom a už v 15. sekunde sa sám pred brankárom ocitol Plotnikov, Gudlevskis však jeho strelu zneškodnil. Lotyši pretavili hneď prvú šancu vo vedúci gól, keď Idrašis strelou z medzikružia prekonal Bobrovského. O tri minúty neskôr však Tichonov delovkou od modrej vyrovnal a po dorážke Širokova do prázdnej bránky strhli Rusi vedenie na svoju stranu. Lotyši sa nechali zbytočne vylučovať a pred koncom prvej tretiny inkasovali trikrát - opäť z hokejky Tichonova. V 29. minúte pridal poistku Kalinin. Krátko na to dostal mladý Lotyš Girgensons za pichnutie hokejkou trest do konca zápasu, no Rusi následnú päťminútovú presilovku nevyužili. V tretej tretine sa už skóre nezmenilo, Medvedev prudkou strelou iba opečiatkoval žrď lotyšskej bránky.